The Dark Knight Rises taniej w Okazjach Red Stripe

|

dark knight

Red Stripe Deals to cotygodniowe oferty promocyjne na gry i aplikacji w sklepie Windows Phone. Nowe promocje rozpoczynają się w czwartki o czym będziemy starać się Wam przypominać. W każdym tygodniu obniżona zostaje jedna pozycja z każdej z następujących kategorii:

  • gra wspierająca osiągnięcia XBOX Live,
  • gra Indie (niezależna gra),
  • aplikacja użytkowa.

Z racji tego, że każda pozycja jest przeceniona o co najmniej 50% warto sprawdzać co w danym tygodniu serwuje nam Microsoft. Aktualne promocje możemy sprawdzić z poziomu komputera, w dziale Red Stripe Deals lub bezpośrednio z naszego smartfona > kafelek Okazje Red Stripe, który znajdziemy w sklepie.

Hit tygodnia: The Dark Knight Rises za 10,49 zł

The Dark Knight Rises to rozbudowana gra akcji, którą stworzono w oparciu o megahit Christophera Nolana Mroczny Rycerz Powstaje. Mobilne tytuły okołofilmowe powoli stają się już standardem. ale w tym wypadku zaskakuje skala produkcji i poziom ambicji jej autorów. Za przenośną wersją przygód Człowieka Nietoperza stoi francuska firma Gameloft znana z pozycji o niemalże konsolowej jakości oprawy graficznej, za to niezbyt oryginalnych pod względem treści rozgrywki.

Nie inaczej jest w tym wypadku – dzieło Francuzów zachwyca wizualnie, ale zdradza silne inspiracje Arkham City studia Rocksteady. Jeśli nie przeszkadza nam pewna wtórność, a zwłaszcza jeśli czujemy niedosyt po przejściu brytyjskiej produkcji, The Dark Knight Rises oferuje wiele godzin niezłej zabawy.

Fabułę oparto na obrazie kinowym, ale zmodyfikowano tak, aby na gracza czekało więcej akcji. Pewne elementy się jednak nie zmieniły, spotkamy więc takich ulubieńców publiczności jak Bane czy Catwoman. Batman tradycyjnie musi zmierzyć się też z całym szeregiem pomniejszych zbirów, gęsto zaludniających Gotham.

W sumie tytuł oferuje 6 rozbudowanych rozdziałów, podzielonych na 24 misje. Znajdziemy tu wszystko – od klasycznej ulicznej bijatyki po pościgi i uwalnianie zakładników. System walki został żywcem zaczerpnięty ze wspomnianego już Arkham City; opiera się on na ciosach i kontrach, urozmaiconych przyciąganiem wrogów linką z hakiem i ogłuszaniem ich batarangami. Akcja toczy się w otwartym świecie, po którym Batman przemieszcza się na kilka sposobów: szybuje między budynkami na swojej pelerynie i wciąga się na nie przy użyciu linki, jeździ Batpodem (rodzajem motocykla) oraz lata Batem, czyli ultranowoczesnym wiropłatem.

Dodatkową motywacją do zabawy będzie możliwość rozwoju bohatera – część umiejętności zdobędziemy osiągając kolejne poziomy doświadczenia, inne nabędziemy za walutę gry. Również broń i pojazdy Mrocznego Rycerza zyskają nowe atrybuty. Jeśli użytkownikowi brak cierpliwości, może zainwestować w swoją postać prawdziwe pieniądze.

The Dark Knight Rises przyciąga przede wszystkim fenomenalną oprawą graficzną. Wielkie, otwarte miasto, przedstawione z ogromną ilością detali, to najlepszy dowód na to, że pod względem technicznym Gameloft zostawił większość konkurencji daleko w tyle. Jedynym, co nieco rozczarowuje, jest brak cywilów na ulicach, przez co Gotham nie wydaje się dostatecznie żywe.

Kod QR Windows Phone Store

W tym tygodniu oprócz The Dark Knight Rises w okazjach Red Stripe znalazły się:

ARMED! – efektowna gra strategiczna utrzymana w klimatach sci-fi, oferująca dostęp do rozbudowanej opcji multiplayer,

Weave News Reader – agregator newsów.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.