Rzekome zdjęcie centrum powiadomień z Windows Phone 8.1

|

centrum powiadomień

Ostatnimi czasy do sieci wycieka bardzo dużo informacji o funkcjach, które pojawią się w kolejnych aktualizacjach systemu Windows Phone. W dniu wczorajszym przestawiłem Wam funkcjonalność i zrzuty ekranu z aktualizacji GDR3 (“Bittersweet Shimmer”) spodziewanej na koniec bieżącego roku. Z kolei dziś do sieci trafiło zdjęcie, przedstawiające telefon Nokia Lumia 620 pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 (“Blue”), na którego ekranie widoczne jest długo wyczekiwane centrum powiadomień.

W systemie Windows Phone są dwa rodzaje powiadomień – toast i tile, czyli odpowiednio te pojawiające się u góry ekranu i te na kafelkach przypiętych do ekranu głównego. Na pewno każdy z Was spotkał się z sytuacją, kiedy telefon dźwiękiem poinformował o nowym powiadomieniu, ale nie zdążyliście zobaczyć z jakiej aplikacji ono pochodzi. W takiej sytuacji jeśli aplikacja, z której otrzymaliśmy powiadomienie nie jest przypięta do ekranu głównego (jeśli jest to zazwyczaj na jej kafelku widzimy numerek informujący o liczbie nowych powiadomień) musimy sprawdzać po kolei “co dzwoniło”. Uciążliwe, prawda? Sam spotykam się z tym na co dzień i niezmiernie brakuje mi centrum powiadomień, które katalogowałoby je i przenosiło bezpośrednio do danych aplikacji.

Wracając jednak do wspomnianego zdjęcia – wygląda na to, że centrum powiadomień będziemy mogli przypiąć jako kafelek do ekranu głównego. Kiedy będziemy mieli nowe, nieprzeczytane powiadomienia na wspomnianym kafelku pojawi się gwiazdka “*” z liczbą nieprzeczytanych powiadomień. Taka sama gwiazdka pojawi się na pojawi się na pasku zadań, na lewo od ikony baterii. Na zdjęciu możemy również zauważyć ikonę sieci wi-fi przesuniętą do lewej strony. Pasuje ona do zrzutu ekranu, który jakiś czas temu wrzucił Joe Belfiore na swój profil na twitterze (fragment poniżej).

BRPF_IcCYAEP_m_

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Nie jest to centrum jakiego oczekiwali użytkownicy, czyli albo wysuwane z góry, albo z lewej strony ekranu, a zwyczajny kafelek. Jak dla mnie jest ok – ważne, żeby te wszystkie powiadomienia były w końcu gdzieś zebrane.

Źródło: WPC


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.