Rekordowa sprzedaż smartfonów z rodziny Lumia – Nokia może świętować?

|

stephen elop nokia

Niewielki udział systemu Windows Phone w ogólnoświatowym rankingu mobilnych oprogramowań niekorzystnie odbija się na wyniki sprzedaży słuchawek producentów korzystających z mobilnych "Okienek". Jednak ogromne zaangażowanie Nokii i nieco mniejsze Microsoftu spowodowało, że Finowie notują coraz lepsze wyniki, które niestety wciąż są dalekie od wymarzonych.

The Wall Street Journal w jednym ze swoich ostatnich artykułów podało bardzo interesującą dla naszego portalu wartość. Chodzi mianowicie o prawdopodobne wyniki sprzedaży wszystkich smartfonów Nokii z rodziny Lumia. Tych w ciągu ostatniego kwartału pojawiło się na świecie w ilości ośmiu milionów sztuk. Największa w tym zasługa ogromnej - jak na Windows Phone - palety słuchawek do wyboru, ale także i działań Stephana Elopa, czyli najważniejszej postaci w fińskiej firmie. Jego zawziętość i determinacja spowodowały, że Nokia nie porzuciła Microsoftu chociaż takie plany były. Również ten sam Pan jutro powinien przedstawić najnowsze urządzenia Finów na konferencji z Abu Zabi, a wśród nich długo oczekiwana Lumia 1520.

Wynik kwartalnej sprzedaży ośmiu milionów w ogólnoświatowym rankingu nie robi wrażenia dla innych producentów wykorzystujących odrębne systemy, ale widać już ten krok w przód, który pokazuje, że z Windows Phone niedługo będzie trzeba się liczyć na poważnie głównie za sprawą technologii, które w większej mierze Nokia wprowadza. Jednak niedługo rozwój zostanie oparty na strategii Microsoftu, który to wykupił udziały w fińskiej firmie.

źródło: The Wall Street Journal


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.