Nokia zdecyduje się produkować laptopy?

|

nokia world laptop tablet smartfon innovation reinvented

22. października to dzień, który z pewnością będzie wielki dla świata Windows Phone. Konferencja Nokia World pozwoli mobilnym "Okienkom" korzystać z wielu udogodnień, które wcześniej były niedostępne nawet dla Finów. W końcu zniknie argument fanów innych platform, który polegał na tym, że podzespoły słuchawek z Windows Phone znacząco odbiegały rozwojem od najlepszych układów Qualcomma.

Jednak pamiętajmy, że to jest jeszcze tylko i wyłącznie konferencja Nokii, więc to tej firmy produkty będziemy oglądać. Oprócz słuchawek z Windows Phone ujrzymy jeszcze featurephony z rodziny Asha oraz najprawdopodobniej tablet z Windows 8.1RT. Ostatnia zapowiedź Nokia World, do której była dołączona grafika z początku newsa wskazuje na to, że Finowie mogą zaprezentować nawet swój laptop. Pierwsze tego typu plotki jakoby Nokia miała zacząć produkować notebooki/netbooki pojawiła się jeszcze za czasów świetności Symbiana i pierwszych urządzeń N-Series. Jeżeli Finowie zdecydowaliby się na taki rozwój to zdecydowanie wykupienie marki przez Microsoft mogłoby się pozytywnie odbić w każdym calu.

Mimo wszystko to tylko zapowiedź konferencji, a nie urządzeń, które ujrzymy na niej toteż do tej informacji należy podchodzić z pewnym dystansem. Pozostańmy przy pewniejszych premierach jakimi są Lumia 1520 oraz 2520. Jednak nie chcielibyście ujrzeć lub nawet korzystać z laptopa sygnowanego logiem marki Nokia? Finom niestety ciężko byłoby zaistnieć na tym rynku, aczkolwiek z pomocą korporacji z Redmond stałoby się to znacznie łatwiejsze.

źródło: gsmarena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.