Nokia Lumia 525 jako “Glee” niedługo może się ujawnić

|

nokia innovation reinvented 4

Rozpoczął się miesiąc, który dla jednych oznacza koniec wakacji, a dla innych rozpoczęcie odliczania do zbliżającej się konferencji Nokia World 2013 w Abu Zabi. Przypuszczamy, że 22. października będziemy mogli ujrzeć wiele nowych urządzeń z logiem fińskiej marki aczkolwiek na horyzoncie pojawiają się coraz to nowsze warianty znanych nam już słuchawek. Teraz przyszła pora na dołożenie kolejnego modelu do rodziny Lumia, który stawiany będzie w serii 5xx.

Nokia World o tematyce "Innovation Reinvented" ma być wydarzeniem, które ujawni sześć nowych urządzeń, a w tym dwie Lumię oraz cztery akcesoria. Dotychczas podejrzewaliśmy, że ujrzymy znany od dłuższego czasu phablet, czyli model 1520 oraz tablet 2520. Jednak Evan Blass zaskoczył wszystkim następującym tweetem na swoim koncie:

Uważni czytelnicy naszego portalu mogą pamiętać plany Nokii, które przewidywały premierę kolejnych słuchawek co miesiąc. Jeżeli Lumia 525 nie pojawi się 22. października to najprawdopodobniej najbliższym możliwym wolnym terminem jest grudzień, gdyż na listopad Finowie mogą mieć zaplanowaną prezentację modelu 929 skierowanego na amerykański rynek. Czym jednak ma zamiar charakteryzować się Nokia Lumia 525? Sądząc po dotychczasowych oznaczeniach to będzie to tania słuchawka, ale zarazem wyróżniająca się na tle rodzeństwa pewnym elementem. W przypadku Lumii 625 jest to ogromny wyświetlacz dostępny za rozsądne pieniądze. Tym razem Nokia może pójść podobną ścieżką i ujrzymy jeszcze tańszy odpowiednik smartfona z dużym ekranem, który trafi do znacznej grupy osób ceniących dobre słuchawki przy małych wydatkach.

Czy Lumia 525 powtórzy sukces swojej starszej siostry, czyli modelu 520? Wszystko okaże się dopiero w przeciągu kilku miesięcy, ale już teraz możemy gdybać nad tym czym Nokia chce wyróżnić model "Glee" na tle konkurencji, czyli w głównej mierze własnego rodzeństwa.

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.