Nokia Guru na zdjęciu – wiemy czym jest połączenie iPoda Shuffle z NFC dla Nokii

|

nokia guru

Jutro jedno z największych i najważniejszych w świecie Windows Phone w ciągu roku, czyli Nokia World. Na tej konferencji poznamy najnowszego smartfona typu phablet, czyli Lumię 1520, a razem z nią garść akcesoriów. Wśród nich może znaleźć się również niedawno opisywane przez nas Guru, czyli - jak to Evan Blass ujął - połączenie iPoda Shuffle z NFC. Sprawdźmy, więc jak wygląda nowe akcesorium Nokii.

Finowie starają wyróżnić swoją markę w wielu kategoriach. Obecnie fotografia to ich konik, ale również i w aspekt muzyczny dla Nokii się liczy. Toteż nie powinniśmy dziwić się, że nowe urządzenie ukryte pod nazwą kodową Guru stara się pokazać firmę z innego punktu widzenia. Połączenia iPoda Shuffle z NFC wygląda następująco:

Niestety, ale brakuje bardziej szczegółowych danych technicznych. Wyraźnie widać złącze microUSB, za pomocą którego będziemy mogli ładować urządzenie. Istnieje również spore prawdopodobieństwo, że Guru będzie posiadało wbudowaną pamięć na muzykę. Z kolei moduł NFC pozwoli na odtwarzanie swoich ulubionych utworów bezpośrednio ze swojego smartfona. Dodatkowo możemy spodziewać się modułu Bluetooth ze wsparciem dla A2DP. Design oczywiście nawiązuje do kolorystycznych Lumii oraz - od niedawna- także Ashy.

Prezentacja akcesorium Nokia Guru może odbyć się już jutro, ale również istnieje szansa, że odbędzie się to dopiero przy okazji kolejnej konferencji, które mają się odbywać regularnie co miesiąc do końca roku.

źródło: Twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.