Nokia Guru – konkurent dla iPoda Shuffle z NFC

|

nokia guru bh-500

Jednym z urządzeń, które pozwoliło Apple rozsławić swoje produkty był iPod, czyli odtwarzacz muzyki, który bez problemu mieścił się do kieszeni i potrafił zgromadzić ogromną ilość muzyki. Rozwój sprawił, że wspomniane urządzenie spotkamy dzisiaj w wielu odmianach, a jedną z nich jest Shuffle. Ten iPod charakteryzuje się swoimi kompaktowymi rozmiarami w stosunku do swojego rodzeństwa. Dla tego urządzenia produkcji firmy z Cupertino szykuje się konkurent z finlandzkim rodowodem.

Evan Blass po raz kolejny odkrywa nowe karty z talii Nokii, ale w tym przypadku nie musimy spodziewać się kolejnej słuchawki, a właśnie odtwarzacza muzyki, który dodatkowo ma zostać wyposażony w moduł NFC. Oto i zagadkowy tweet zapowiadający nowy produkt Finów:

Niestety, ale znowu reszty należy się domyślać. W tym przypadku zapewne będziemy mogli wyczekiwać akcesorium do telefonu ze względu na moduł NFC, za pomocą którego będziemy łączyć się z naszą bazą muzyki zgromadzoną na pamięci urządzenia. Tego typu rozwiązanie już Nokia stosowała w przypadku zestawu słuchawkowego BH-500, którego grafikę znajdziecie na początku newsa. W rozwinięciu tego akcesorium będziemy mogli wypatrywać na przykład prostego wyświetlacza i oczywiście przycisków do sterowania.

Podobnie jak w przypadku tajemniczej Nokii Lumia 1320 z nazwą kodową Batman, tak i teraz pozostawiam Wam dyskusję na temat rozwoju plotek dotyczących akcesorium lub odtwarzacza muzyki o nazwie Guru.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.