Nokia Bittersweet Shimmer jako… aktualizacja Black

|

lumia bittersweet shimmer gdr3 nokia black

Przy każdym dzisiejszym wpisie zaznaczam, że jutro będziemy mieli okazję poznania wielu nowych urządzeń od Nokii, ale to zapewne nie wszystko, co Finowie mają do zaprezentowania w zanadrzu w ciągu niecałego dnia. Kolejnym prawdopodobnym elementem, który na Nokia World zostanie przedstawiony jest nowa wersja systemu, która pozwoliła na stworzenie ogromnego smartfonu jakim jest Lumia 1520. Mowa oczywiście o Windows Phone GDR3.

Nokia tradycyjnie już dostała wiele udogodnień od Microsoftu i tym samym Finowie mogą pochwalić się równoległą aktualizacją, która dotychczas ukryta była pod nazwą kodową Bittersweet Shimmer, czyli specyficznym określeniem koloru. Jak się jednak okazuje to inna barwa będzie reprezentowała GDR3 dla wszystkich Lumii. Z tego wynika, że Bittersweet Shimmer to nazwa kodowa dla aktualizacji o nazwie kodowej... Black. Takie informacje pochodzą z wielu źródeł, więc element prawdy w tym stoi na wysokim stopniu. Mimo to, "Czarny" w żaden sposób nie pasuje do Nokii, która to słynie ze zmyślnych nazw kodowych, które w tajemniczy sposób oddają znaczenie danego urządzenia czy też oprogramowania, jak to ma miejsce w tym przypadku. GDR3 dla Lumii okazuje się bardzo tajemniczą aktualizacją, gdyż naprawdę niewiele możemy powiedzieć pewnego na jej temat i wszystko sprowadza się do kilku ulepszeń funkcji, które zostały wprowadzone z poprzednią wersją oprogramowania.

Uważacie, że ta zmiana ma jakikolwiek sens? Być może Nokia szykuje coś specjalnego w związku z tym, czego nikomu nie udało się ujawnić.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.