Microsoft oficjalnie prezentuje listę zmian w Windows Phone 8 GDR3

|

nokia phablet gdr3

Na tydzień przed konferencją Nokii w Abu Zabii, Microsoft postanowił wszystkich poinformować, że zbliża się nowa aktualizacja dla smartfonów korzystających z mobilnego systemu Windows Phone 8. Nowa wersja oznaczona jako GDR3 do wczoraj była dla nas tylko i wyłącznie nieoficjalną informacją toteż wszelkie możliwe wprowadzane zmiany w tej edycji oprogramowania mogły okazać się nieprawdziwe.

Wśród nowości, które wymienił Microsoft możemy znaleźć takie elementy jak:

  • obsługa rozdzielczości 1080p i tylko w tym przypadku będzie dostępny dodatkowy rząd kafelków;
  • wsparcie dla 4-rdzeniowych procesorów;
  • Driving Mode ułatwiający korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu;
  • dodanie nowych trybów dla osób, które mają problemy ze słuchem lub wzrokiem;
  • możliwość ustawienia własnego dźwięku na poszczególne dzwonki - również konkretne kontakty będą mogły posiadać własny sygnał powiadomień;
  • blokada rotacji ekranu;
  • ulepszony multitasking.

Z dotychczasowo zebranych informacji wiemy, że Nokia zaprezentuje swoją wersję aktualizacji Windows Phone GDR3 pod nazwą Bittersweet Shimmer, która wniesie dodatkowe usprawnienia dla ekskluzywnych funkcji fińskich smartfonów.

Jednak pojawia się dodatkowe pytanie, które zapewne irytuje wielu posiadaczy słuchawek z mobilnymi "Okienkami". Wielu z naszych Czytelników żali się, że jeszcze nie dostali monitu o możliwości zaktualizowania systemu do wersji GDR2, co spowodowane jest w głównej mierze zwlekaniem operatorów. Niestety, ale nie wiadomo jak długo będziemy musieli czekać, aby obecne słuchawki dostały aktualizację do GDR3. Jednakowoż wiemy, że z początku ta wersja systemu będzie dostępna na wyłączność tylko dla nowych słuchawek.

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.