Microsoft może planować usunięcie fizycznych przycisków spod wyświetlacza

|

windows phone klawisze microsoft

System Windows Phone stale się rozwija aczkolwiek wielu sceptyków stwierdza, że mobilne oprogramowanie Microsoft wciąż stara się jedynie gonić konkurencyjne platformy. Mimo wszystko kolejna wersja numeryczna "Okienek" na telefony powinna wprowadzić spore roszady. Do tego czasu jednak pozostało około pół roku. Niemniej jednak już wiemy, że Windows Phone 8.1 sprawi, iż pod wieloma względami Android i iOS mogą pozostać w tyle.

Jedna z ostatnich plotek, o której pisaliśmy, mówiła, że aktualizacja "Blue" pozwoli producentom smartfonów usunąć klawisz "Wstecz" i pozostawienie jedynie głównego przycisku z logiem "Windows" oraz lupy, która również z czasem powinna zostać wycofana. To jednak nie koniec planów Microsoftu w sprawie zmian obsługi przycisków. Według The Verge, korporacja z Redmond dąży do pełnej likwidacji fizycznych (ewentualnie dotykowych) klawiszy, które widnieją pod wyświetlaczem. Ich funkcję najprawdopodobniej zostaną przeniesione na dodatkową dolną belkę w interfejsie użytkownika. Rozwiązanie wydaje się znajome - identycznie postąpił producent najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w swoim mobilnym systemie Android. Niemniej jednak w przypadku Windows Phone te przyciski mają znacznie większą rolę, co sprawia, że są one niezbędne w każdej chwili. Decyzja, czy dane klawisze będą zlokalizowane osobno pod wyświetlaczem czy też na ekranie będzie należeć do producentów danych słuchawek. Ponownie widać nawiązanie do systemu z charakterystycznym Robocikiem jako logo.

Powyższe rozwiązanie wydaje się odrobinę ryzykowne i może wywołać kolejną falę protestów. Podobna sytuacje ma miejsce teraz, w momencie kiedy Microsoft planuje likwidację przycisku "Wstecz". W Internecie krąży petycja, której głównym założeniem jest odwołanie tego pomysłu. A jakie jest Wasze zdanie na temat tych zmian? Wolicie klawisze umieszczone osobno pod wyświetlaczem czy też razem z nim zespolone?

źródło: The Verge


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.