Kolejne nowości z Windows Phone GDR3 zaprezentowane na filmach

|

nokia phablet gdr3

Wczoraj przedstawiłem Wam najnowszą funkcję, która pojawi się na wszystkich słuchawkach z Windows Phone 8 po zainstalowaniu aktualizacji GDR3, czyli Driving Mode. To jednak nie jedyna zmiana wprowadzona przez Microsoft toteż warto by się przyjrzeć tym mniejszym poprawkom, które również wpływają pozytywnie na postrzeganie mobilnych "Okienek" przez społeczeństwo.

Na początek zacznijmy od najbardziej brakującej funkcji jaką jest niemożliwość ustawienia sygnału dźwiękowego na poszczególne powiadomienia:

W końcu będziemy mogli odróżnić czy dzwoni kolega do nas czy też nasz pracodawca bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Również będziemy mieć możliwość odróżnienia powiadomienia dotyczącego nowej wiadomości E-Mail od tradycyjnej tekstowej. Jednak z tego, co możecie zauważyć na filmie, dalej brakuje możliwości ustawienia własnego dźwięku w prosty sposób.

Następna istotna zmiana umożliwia zamykanie aplikacji z poziomu pulpitu wielozadaniowości:

Zmiany w multitaskingu podobno mają być wyraźne, a dodatkowo mamy możliwość wyłączenia interesującej nas aplikacji w jednym miejscu bez zabawy w ciągłe klikanie klawisza "Wstecz". Dodatkowym udogodnieniem jest pojawienie się ikonki i nazwy gry lub programu pod daną kartą.

Dalej mamy pomniejsze zmiany, która na przykład w tym przypadku skupia się na zarządzaniu pamięcią urządzenia:

Na koniec pozostała funkcja, dzięki której będziemy mogli zablokować działanie rotacji ekranu.

Z pewnością nie są to zmiany, które w zdecydowany sposób wpłyną na postrzeganie systemu Windows Phone, ale to już nie jest to samo wybrakowane oprogramowanie, co to zaprezentowane w 2010 roku.

źródło: All About Windows Phone


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.