Huawei Ascend W2 wkracza do Europy i zacznie podbój od Holandii

|

huawei ascend w2

W obecnym świecie Windows Phone znajdziemy czterech producentów, którzy cały czas tworzą słuchawki z "ósemką". Są to: Nokia, Samsung, HTC i Huawei. Specjalnie w tej kolejności je wymieniłem, gdyż właśnie takie ustawienie obrazuje pozycję poszczególnych firm w zaangażowaniu w mobilne "Okienka". Chińska marka ma bardzo ambitne plany dotyczące podbicia mobilnego rynku, ale ich zaangażowanie w ostatnim czasie mocno zmalało.

Huawei posiada zaledwie niecałe 1,5% rynku Windows Phone 8, co daje minimalną ilość urządzeń z "Okienkami". Po znacznym opóźnieniu Chińczycy przypomnieli sobie o istnieniu Starego Kontynentu i tym samym w najbliższym czasie ostatni oraz zarazem najlepszy model firmy, czyli Ascend W2, trafi do Holandii. Specyfikacją ten model Huawei (512MB pamięci RAM) plasuje się w kategorii obok Lumii 720. Jak to bywa z chińskimi produktami tak i tym razem głównym aspektem przemawiającym na korzyść  Ascenda W2 jest cena, która na początku wynosić ma około 850zł. Jednak wiemy doskonale, że Finowie niedługo zaleją nas nowymi urządzeniami i obecnie już stary model Huawei nie da rady wybić się ponad Nokię, a w przyszłości Microsoft. Na ten cel Chińczycy mogą szykować słuchawkę W3 pod warunkiem, że znowu nie zostanie opóźniona.

Ascend W2 nie wydaje się być interesującym wyborem w dzisiejszych czasach. Jednak może ktoś z naszych Czytelników wyczekuje najlepszej słuchawki Huawei z Windows Phone? Pojawia się jeszcze pytanie czy Chińczycy zdecydują się zaprezentować ten model w naszym kraju, w którym tani Ascend W2 mógłby być oferowany w atrakcyjnych ofertach operatorów.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.