HTC zapytane o możliwość instalacji systemu Windows Phone na słuchawkach z Androidem

|

HTC

Wiele osób po wykupieniu Nokii przez Microsoft spodziewało się, że korporacja z Redmond skupi się tylko i wyłącznie na produkcji własnych urządzeń pod swoim szyldem. To też na pewno niekorzystnie wpłynęło na postrzeganie systemu Windows Phone jako dostępnego dla innych producentów. Padały nawet podejrzenia, że Microsoft będzie chciał powtórzyć strategię Apple, czyli system dla urządzeń z tylko i wyłącznie własnym logiem.

Jednak okazuje się, że producent Windowsów wyszedł z propozycją do podupadającej tajwańskiej firmy HTC, która obecnie zajmuje trzecią lokatę w popularności urządzeń z Windows Phone. Jest to również przedostatnie miejsce jeżeli spojrzymy na sam system w wersji "8", a na końcu znajduje się chińskie Huawei. Pytanie od Microsoftu polegało na tym, że korporacja zaproponowała możliwość wyboru systemu dostępnego na słuchawkach tajwańskiej firmy, które obecnie pracują pod kontrolą Androida. Korporacja z Redmond tym samym zrezygnowałaby z opłaty, która wiąże się z wykorzystywaniem oprogramowania Windows Phone.

To użytkownik miałby decydować z jakiego systemu chce korzystać - Android czy Windows Phone. Propozycja wydaje się bardzo interesująca, gdyż mogłoby to przynieść ogromną reklamę mobilnym "Okienkom" i tym samym przekonać do siebie wielu potencjalnych konsumentów. Wiadomo, że takie rozwiązanie jest możliwe, gdyż większość podzespołów dostępnych na urządzeniach z Zielonym Robocikiem będzie współgrać z Windows Phone GDR3.

Jaki wybralibyście model tajwańskiej marki jeżeli ta by przyjęła propozycję Microsoftu? HTC One z mobilnymi "Okienkami" wydaje się coraz bardziej realny. Pozostaje jedynie pytanie, czy ta oferta dotyczyłaby również właśnie produkowanych słuchawek.

źródło: The Verge


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.