HTC i Nokia mogą zaprezentować modele z DualSIM

|

Windows Phone

Świat Windows Phone powolutku się rozrasta. Jednak wielu możliwości nadal brakuje w stosunku do konkurencyjnych platform. Zapaleńcy mogli by wymieniać w koło co należy dodać do mobilnych "Okienek", aby te przybliżyć do ideału. Dodatkowo wiele ograniczeń narzuca na producentów samo oprogramowanie, które mimo możliwości sprzętowych nie pozwala na wiele udogodnień.

Jedną z takich rzeczy jest obsługa DualSIM, którą obsługuje wiele układów Qualcomma dostępnych producentom słuchawek z Windows Phone. Według ostatnich plotek, ta możliwość może zostać wprowadzona razem z Windows Phone GDR3, a mniej prawdopodobne, że z aktualizacją Blue. Jednak teraz do Sieci wyciekają informacje, z których wynika, że HTC oraz Nokia są zainteresowane tworzeniem takich modeli. W przypadku fińskiego producenta słyszymy o tego typu zamiarach już kolejny raz. W kwestii Tajwańczyków po raz pierwszy pada podejrzenie, że taka słuchawka może powstać.

Zasada działania najprawdopodobniej będzie polegać na tym, że obie karty są w stanie czuwania, ale jeżeli trafi się połączenie na jeden numer to drugi jest automatycznie nieaktywna.

Jeżeli chodzi o premiery obu słuchawek to z pewnością Nokia nie pokaże takiej słuchawki w bieżącym roku. Inaczej sytuacja może wyglądać w przypadku HTC, ale niestety nie ma żadnych bardziej konkretnych szczegółów, które mogłyby na to wskazywać. Zainteresowalibyście się biernym DualSIM w przypadku systemu Windows Phone?

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.