Glance pozwoli na wybór barw ekranu wygaszacza razem z Bittersweet Shimmer

|

glance-screen-peek-setting-aktualizacja

Nokia, przy bliskiej współpracy z Microsoftem, dostała pozwolenie na wydanie własnej aktualizacji, która mogłaby jeszcze bardziej wywyższyć Lumie nad konkurencyjnymi propozycjami. I tak oto razem z Windows Phone GDR2 wszelkie słuchawki z "ósemką" spod fińskiego szyldu dostały aktualizację "Lumia Amber". Teraz wszyscy oczekują prezentacji kolejnej wersji systemu, czyli GDR3, która i w tym przypadku doczeka się odpowiedniej edycji dla słuchawek Nokii. Jej nazwa to Bittersweet Shimmer.

 

Jedną z udoskonaleń dostarczonych razem z GDR2 był tzw. wygaszacz ekranu, który w odpowiednio wcześniej skonfigurowanych godzinach wyświetlał na ekranie (po zablokowaniu) najważniejsze informacje typu godzina i ostatnie powiadomienia. Najwidoczniej Nokia uznała, że to za mało, więc w GDR3 (Bittersweet Shimmer) Finowie umożliwią wybór koloru tej funkcji - obecnie dominowała zimna szarość. Niestety, ale nie wiemy zbyt wiele więcej na temat omawianego update'u i póki co jedynie filmiki mogą nam pokazać jak to wszystko będzie wyglądać.

Innymi udoskonaleniami, które znajdą się na wszystkich smartfonach z Windows Phone 8 to między innymi możliwość zamykania aplikacji z menedżera zadań czy też taką prostą i brakującą funkcję, która polega na wyłączeniu obsługi akcelerometru.  Także kierowcy ucieszą się po aktualizacji do GDR3, gdyż pojawi się odpowiedni tryb "Drive Mode" przeznaczony do korzystania podczas prowadzenia samochodu.

Windows Phone GDR3 oraz Bittersweet Shimmer ujrzymy już za 3 tygodnie podczas konferencji Nokia World, która odbędzie się w Abu Zabi. Tam też poznamy sześć nowych urządzeń fińskiej korporacji.

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.