Angry Birds Go! – wyścigi Wściekłych Ptaków nadchodzą

|

angry birds

Firma Rovio zaprezentowała nowy zwiastun gry Angry Birds Go!, czyli kolejnego, po niezbyt popularnym Bad Piggies, spin-offu popularnej serii logicznych zręcznościówek ze Wściekłymi Ptakami w roli głównej.

Kolejne odsłony serii Angry Birds jako gry logiczno-zręcznościowej zaczynają się nudzić. Studio Rovio, odpowiedzialne za serię gier ze Wściekłymi Ptakami, jeśli chce żeby “kasa się zgadzała” musi stworzyć coś nowego, świeżego. Czymś takim ma być właśnie gra Angry Birds GO!, czyli wyścigi kartów z udziałem postaci z Angry Birds, której gameplay możecie zobaczyć poniżej:

Angry Birds GO! to klasyczne przeniesienie znanych bohaterów (vide Mario Kart) do realiów gry wyścigowej. Nowa produkcja studia Rovio pozwoli zasiąść za kierownicą wymyślnych gokartów i ścigać się po zakręconych trasach na Piggy Island. Jak wynika z pierwszego zwiastuna (do obejrzenia powyżej), Angry Birds GO! stawia na gatunkową klasykę, czyli nie zabraknie kontrolowanych poślizgów, dopalaczy i rozmaitych broni. Okazjonalnie będzie się również można wzbić w przestworza. Co lepsze, to my zdecydujemy czy za kierownicą naszego karta zasiądzie bohater z ekipy ptakowatych czy świniowatych.

Dodatkowy atutem Angry Birds GO!, które naśladuje pod tym względem wydane niedawno Angry Birds Star Wars II, ma być wykorzystanie technologii Telepods od Hasbro. System umożliwia skanowanie specjalnych figurek postaci i przenoszenia ich do świata wirtualnych wyścigów. (funkcja póki co niedostępna w wersji na Windows Phone)

Premiera Angry Birds GO! zaplanowana jest na 11 grudnia bieżącego roku.Gra zadebiutuje na wszystkich wiodących platformach, czyli iOS, Android, BlackBerry 10 oraz Windows Phone 8. Czekacie? ;)


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.