Zamontuj bezprzewodowe ładowanie wewnątrz swojej Nokii Lumia 925

|

lumia 925

Nokia była jedną z pierwszych firm, która w swoich mobilnych urządzeniach postanowiła montować funkcję bezprzewodowego ładowania za pomocą standardu Qi. Wszystko zaczęło się od modelu Lumia 920, ale już niektóre kolejne modele nie mają takiej możliwości bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Jedną z takich słuchawek jest odświeżona wersja pierwszego modelu z PureView i Windows Phone, czyli Lumia 925. To urządzenie potrzebuje dodatkowej nakładki na obudowę, aby ładować ogniwo bez podłączonych kabli do niego.

Wiele osób argumentowało to chęcią zmniejszenia wagi urządzenia i jego grubości. Jednak jak zaraz pokażemy, okazuje się, że jedynym powodem takiego rozwiązania jest chęć większego zarobku fińskiej firmy. Osoby, które chcą mieć możliwość bezprzewodowego ładowania, a zarazem nie stosować dodatkowych nakładek mogą skorzystać z następującego poradnika:

Nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia, a najzwyklejsze akcesoria niezbędne do rozłożenia urządzeń mobilnych. Jednak w tym wypadku należy mieć zdolności manualne i bardzo dużo cierpliwości, aby nie przerwać delikatnych połączeń elektrycznych. Mimo wszystko - jak pokazuje powyższy poradnik - jest to do zrobienia we własnym zakresie. Wystarczą chęci i chwila wolnego czasu, aby bez stresu i w spokoju przerobić swoją Lumię 925 i dodać jej możliwość bezprzewodowego ładowania bez zbędnych nakładek na obudowę. Jedyne, co pozostaje po takim zabiegu to dziurki pozostałe po złączach od wspomnianego dodatkowego materiału.

Autorzy zachęcają do subskrybowania, gdyż w przyszłości może się pojawić podobny poradnik, który pozwoli przerobić dopiero, co wprowadzony do Polski model Lumia 1020.

Ten przykład idealnie pokazuje, że Nokia jest w stanie zrobić cienki, lekki i atrakcyjny telefon, a równocześnie wyposażyć go w funkcję dostarczania energii do ogniwa bez użycia kabli. Wszystko sprowadza się do zarobku ogólnego firmy, na który ogromny wpływ mają wszelkiego rodzaju akcesoria.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.