Windows Phone GDR3 pozwoli odczytywać zgaszone powiadomienia

|

bittersweet

Windows Phone ma swoje braki, które kolejne aktualizacje powoli łatają to, co powinno być dostępne od dawna. Na horyzoncie znalazła się kolejna wersja systemu Windows Phone GDR3, która na dzień dzisiejszy umożliwi producentom stosować między innymi nowe podzespoły, które pozwolą stać się całym urządzeniom bardziej konkurencyjne w stosunku do innych platform.

Jedną z najczęściej wymienianych wad Windows Phone jest brak centrum powiadomień, który zbierałby wszystkie informacje od aplikacji, a następnie w dowolnym czasie przedstawiał je użytkownikowi. Od dłuższego czasu pojawiają się w sieci informacje, które prezentują różne wersje tego typu centrum, ale niestety domyślamy się, że na tego typu rozwiązanie pozostanie nam jeszcze długo poczekać - mówi się, że do czasów aktualizacji Windows Phone 8.1, która ma mieć miejsce w przyszłym roku.

W ramach drobnej rekompensaty za oczekiwanie użytkowników, Microsoft najprawdopodobniej postanowił zaimplementować coś, co pozwoliłoby użytkownikom dostawać powiadomienia w dowolnej chwili. Na dzień dzisiejszy wszelkie wiadomości typu pop-up, w których dostajemy informacje z aplikacji, znikają po bodajże 20 sekundach. Aktualizacja Windows Phone GDR3 pozwoli na ponowne wyświetlanie takich powiadomień.

powiadomienia windows phone gdr3 windows phone gdr3 powiadomienia

Niestety, ale nie mamy pomysłu w jaki sposób ma to funkcjonować - tutaj pozostawiam pytanie do Was. Być może widoczna na powyższych grafikach strzałka po przesunięciu będzie przedstawiać ostatnie powiadomienia. Istnieje również możliwość, że będzie to funkcja dostępna tylko i wyłącznie w aktualizacji Bittersweet Shimmer, czyli wersji GDR3 dla Lumii. W takim wypadku wszelkie brawa należą się tylko i wyłącznie Nokii.

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale idealne, które miałoby wprowadzić i przygotować użytkowników do nadchodzącego centrum powiadomień w Windows Phone Blue. Niestety, ale im dłużej czekania tym większe oczekiwania - miejmy nadzieję, że Microsoft w pełni wykorzystał cierpliwość użytkowników Windows Phone.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.