Tetris Blitz trafi na Windows Phone jeszcze we wrześniu!

|

tetris

TETRIS Blitz to dynamiczna wersja Tetrisa – najpopularniejszej gry logiczno-zręcznościowej na świecie. Produkcja została przygotowana przez firmę EA Swiss Sarl, dewelopera znanego z takich gier jak Need For Speed Most Wanted, Plants vs Zombies i FIFA 12.

Zabawa w TETRIS Blitz przypomina stary, dobry Tetris, tyle że okupiona została pewnymi ograniczeniami (jak najbardziej zamierzonymi). Najważniejszym z nich wydaje się być skrócenie pojedynczej rozgrywki do dwóch minut. W tym czasie gracz musi wykazać się zręcznością, refleksem i pomysłowością w układaniu ze spadających klocków kolejnych linii, tak aby po jego upływie mieć na koncie jak najwyższą liczbę punktów. W uzyskiwaniu coraz lepszych rezultatów pomagają power-upy, otrzymywane w trakcie rozgrywki lub w ramach prezentów, a wśród nich magnes, przyciągający i samodzielnie układający klocki, laser, likwidujący trzy losowo wybrane linie czy dodatkowy czas. Jednym z celów zabawy jest aktywowanie trybu Frenzy, podwajającego liczbę zdobywanych punktów. Aby utrzymać go przez jak najdłuższy czas, należy regularnie układać nowe linie.

A teraz najlepsze: Tetris Blitz na Windows Phone swoją premierę będzie miał najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu. Rozgrywka będzie urozmaicona zdobywaniem osiągnięć Xbox LIVE. Gra będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy telefonów z Windows Phone, a nie jak wcześniej przypuszczano na wyłączność smartfonów Nokia Lumia. Electronic Arts potwierdziło, że Tetris Blitz będzie całkowicie darmowy (będą mikropłatności ułatwiające grę).

Pozostaje czekać na premierę :-)

źródło: WPC


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.