Sześć nowych urządzeń od Nokii już na konferencji Innovation Reinvented

|

nokia innovation reinvented 4

Niecały miesiąc nas dzieli od kolejnego wielkiego wydarzenia w świecie Windows Phone, czyli konferencji Nokii Innovation Reinvented, która odbędzie się 22. października w Abu Zabi. Tego dnia Finowie mają wprowadzić mobilne "Okienka" na odmienne półki ze smartfonami. Wszystko dotychczas sprowadzało się do prezentacji Lumii 1520, czyli pierwszego phabletu z systemem Windows Phone 8 w edycji GDR3. Okazuje się jednak, że tego dnia poznamy znacznie więcej urządzeń.

nokia innovation reinvented 32

Nawiązując do źródeł The Verge, Finowie najprawdopodobniej przedstawią sześć nowych modeli spod swojej marki, a w tym dwie nowe Lumie oraz akcesoria, wśród których pojawić się ma "coś specjalnego". Jedną Lumię już znamy - jest to wspomniany phablet. Drugim modelem z tej rodziny najprawdopodobniej będzie tablet z Windows RT "Sirius", który ma pojawić się oficjalnie jako Lumia 2520. W kwestii akcesoriów na pewno jedno już znamy. Jest to Nokia Treasure Tag, ale z pewnością nie będzie to specjalne akcesorium. Finowie zapowiadali, że planują wydać wiele dodatków do smartfonów, które będą wykorzystywać moduł Bluetooth 4.0LE, który charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Dodatkowo Nokia pragnęła połączyć możliwości zaktualizowanego modułu łączności z usługami HERE. W tej kwestii mogą pojawić się atrakcyjne akcesoria do biegania lub innych sportów, które będą korzystały z nawigacji i monitorowały nasz organizm.

nokia innovation reinvented 52

Podsumowując - jesteśmy niemalże pewni, że 22. października ujrzymy dwie Lumie: phablet 1520 i tablet 2520 oraz akcesorium Treasure Tag. Według Was, co Nokia może jeszcze wymyślić, co by wpasowało się w tematykę konferencji Innovation Reinvented?

źródło: The Verge, Twitter


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.