Samsung Ativ S odblokowany (interop) jako pierwszy smartfon z Windows Phone 8!

|

samsung-ativ-s_01

Pamiętacie czasy Windows Phone 7, które nie przypadły do gustu pewnej części użytkowników za małe możliwości modyfikacji w stosunku do Windows Mobile? Z pewnością były one wielokrotnie większe niż jest to możliwe obecnie, więc tytułowa wiadomość wydaje się przełomowa dla znacznej grupy naszych czytelników.

Możliwość uzyskania tzw. interop unlock, czyli odblokowania pozwalającego na dostęp do plików systemowych otwiera nowe furtki wszelkim “tunerom” smartfonów. Wystarczy zobaczyć jak wyglądają fora zajmujące się modowaniem software’owym Windows Phone 7 i porównać je do bezwzględnych pustek systemu z wyższym numerkiem. To do tej pory był ogromny argument przy wyborze mobilnego systemu Google. Rozpisywać się na ten temat bardziej nie będę, ale zainteresuję zapewne jednym zdaniem ogromną liczbę osób – pośrednio umożliwia to instalowanie gier i programów bez płacenia za nie.

Przejdźmy do człowieka, który odkrył jak w pełni odblokować Samsunga Ativ S. Jest nim użytkownik GoodDayToDie bardzo popularnego forum XDA-Developers.com, które specjalizuje się w tego typu sprawach. Jest to stosunkowo świeża wiadomość, więc obecne możliwości są standardowe, ale największa bariera została złamana. Teraz tylko czekać, aż pojawi się wysyp przeróżnych modyfikacji. Deweloper skorzystał z możliwości aplikacji diagnostycznej i właśnie w ten sposób uzyskał dostęp do rejestru systemu. W szczegóły nie będę się zagłębiał i po prostu zaprezentuję zrzut ekranu:

ativ s interop unlock odblokowanie

Zainteresowani aplikacją mogą ją pobrać z odpowiedniego tematu XDA-Developers: Klik! Wszystko bierze swój początek właśnie od tego postu i w nim znajdziecie najważniejsze informacje jak i samą aplikację umożliwiającą dostęp do rejestru.

Deweloperzy na tę sytuację zareagowali niesamowicie szybko i już szykują możliwości na odblokowanie w podobny sposób modeli innych marek, szczególnie Nokii. Z tym dniem i godziną Lumie tracą jeden ze swoich największych atutów, czyli zbiór dodatkowych, ekskluzywnych aplikacji. Do kiedy? Do momentu załatania dziury przez Microsoft.

Tym samym teraz Samsung może liczyć na znaczne zwiększenie sprzedaży Ativa S. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku odkrycia odblokowanego bootloadera Huawei Ascenda W1.

Podziękowania dla CODER_BEST :).


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.