Ponad 600 aplikacji sygnowanych marką Nokia przewinęło się przez Windows Phone Store

|

windowsphonestoreNa Australian TechED 2013 Microsoft przedstawił bardzo ciekawe statystyki dotyczące mobilnego systemu Windows Phone, a głównie to sklepu Windows Phone Store. Po niejakim uśmierceniu marki Nokia znalazło się interesujące podsumowanie marki jeżeli mówimy o dostarczonych użytkownikom aplikacjach.

Wszyscy doskonale wiemy, że jedną z głównych zalet Lumii były ekskluzywne aplikacje i wiele osób właśnie dzięki temu argumentowi wybierało Nokie, a nie chociażby konkurencyjnego Samsunga, który powoli również zaczyna wypuszczać nowe i aktualizować obecne programy. Wracając jednak do eventu, na którym pojawiła się korporacja z Redmond – najlepiej pracę Finów podsumowuje poniższa grafika:

nokia windows phone store

Ponad 600 aplikacji pojawiło się w markecie dzięki pracy Nokii. Mogłoby się wydawać, że to niezbyt dużo, ale na dobrą sprawę to konkurencja razem nie wprowadziła zapewne 1/6 tego, co Finowie. Oczywiście nie są to tylko i wyłącznie aplikacje ekskluzywne na Lumie, ale także chociażby program HERE Maps. Dodatkowo wcześniejsza współpraca Nokii i Microsoftu umożliwiła udostępnienie deweloperom ponad 20 000 sztuk smartfonów Lumia, aby ci mogli testować swoje produkty.

Patrząc na deweloperów Microsoftu, których aplikacje znajdują się w Windows Phone Store to mam nadzieję, że programiści, którzy przeszli od Nokii, dadzą dobrą lekcję starej gwardii znajdującej się w gmachach korporacji z Redmond. Wszystko jednak okaże się dopiero w przeciągu kilku miesięcy kiedy to ujrzymy pierwsze urządzenia ukryte pod logiem Microsoftu i serią Lumia.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.