Nokia zaprasza na konferencję, która odbędzie się 22. października – premiera phabletu Lumia 1520!

|

nokia konferencja lumia 1520

Podczas ostatnich newsów dotyczących terminu prezentacji najnowszej wersji mobilnego systemu Microsoftu mieliśmy wątpliwości, co do wiary w informacje od Evana Blassa. Ostatnią datą zapowiedzianą przez @Evleaks jest 22. październik. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem się nie mylił.

Ponownie Nokia wykorzystuje potężne źródło informacyjne jakim jest Twitter i ogłasza wielkie wydarzenie, które odbędzie się za nieco ponad miesiąc.

 

Nie trudno się domyślić, że to właśnie wtedy ujrzymy długo omawiany phablet fińskiej produkcji o nazwie kodowej Bandit, który na rynek trafi jako Lumia 1520. Niemniej jednak zastanawiający jest tytuł powyższej konferencji. W przypadku poprzedniego takiego wydarzenia ze wstawką #ZoomReinvented nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że chodzi o nowe możliwości zbliżania w Lumii 1020. Jednak teraz mamy do czynienia z #InnovationReinvented. W jakim stopniu odnosi się to do urządzenia typu phablet, czyli smartfona z wielkim wyświetlaczem?

Lumia 1520 w stosunku do poprzednich słuchawek Nokii różni się właśnie tylko tym ogromnym 6-calowym ekranem. Aparat w tym modelu to 20MPx moduł z PureView wykonujący zdjęcia do 16MPx i 5MPx z funkcją Pixel Over Sampling, a więc tutaj żadnej innowacji nie mamy. Idąc z duchem czasu, fiński phablet będzie korzystał z najpotężniejszych podzespołów w ofercie Qualcomma, co też nie powinno być tytułowym celem.

Także oficjalnie wyścig z odkryciem w pełni Nokii Lumia 1520 poznał swoją datę końcową. Do 22. października Internauci muszą odkryć wszystkie informacje na temat phabletu Finów - podobnie jak ma to miejsce z poprzednimi topowymi słuchawkami firmy.

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.