Nokia Treasure Tag przypomina o sobie przed premierą i pozuje w pełnej krasie

|

nokia treasure tag

Konferencja Nokia World odbędzie się 22. października w Abu Zabi pod tytułem "Innovation Reinvented". Według źródeł, Finowie mają zamiar zaprezentować aż 6 nowych urządzeń, które mają odmienić przewodnią myśl, czyli innowację mobilnego rynku. Wśród tych urządzeń możemy rozróżnić dwie Lumie i cztery akcesoria. Trzy są niepewne, ale jedno niemalże wiemy czym będzie i teraz ponownie o sobie przypomina za sprawą grafiki prasowej.

Mowa jest o Nokia Treasure Tag oczywiście, czyli prostym lokalizatorze, który możemy sparować z naszym urządzeniem z Windows Phone 8, ale tylko w wersji GDR2, gdyż wtedy słuchawki z mobilnymi "Okienkami" dostały możliwość korzystania z odblokowanego modułu Bluetooth w wersji 4.0. Dodatkowym wymaganym elementem specyfikacji jest NFC. To właśnie te dwa moduły łączności służą do parowania, a następnie lokalizowania prostej zawieszki, którą możemy przyczepić do najczęściej gubionych rzeczy jak chociażby klucze.

Powyższy wyciek, który ponownie pochodzi z Twittera od Evana Blassa, pokazuje, że Nokia i w tym prostym akcesorium postanowiła zastosować swój design oraz różnorodność kolorystyczną. Finowie mają zaprezentować jedno specjalne akcesorium i - jak możecie przeczytać w powyższym tweet'cie - najprawdopodobniej właśnie będzie to to małe urządzenie. Treasure Tag z pewnością jest pierwszym dodatkiem do urządzeń z Windows Phone, które wykorzystuje energooszczędną wersję Bluetootha.

Pozostałe akcesoria, które zostaną zaprezentowane w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zapewne również będą współpracować z wieloma modułami bezprzewodowymi. Możemy się spodziewać, że wśród nich odnajdziemy gadżety ułatwiające i poprawiające atrakcyjność uprawiania wszelkich sportów.

źródło: Twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.