Nokia Treasure Tag już po wizycie w FCC

|

nokiatreasure tag the vergePamiętacie ambitne plany Nokii na wykorzystanie modułu Bluetooth 4.0, który charakteryzuje się niskim poborem energii? Jednym z nich jest Nokia Treasure Tag, czyli element, który już opisywaliśmy na łamach naszego portalu jakiś czas temu. Teraz to akcesorium przypomina o sobie.

Nokia Treasure Tag to prosty wisiorek, który po zarejestrowaniu w telefonie za pomocą wspomnianego wcześniej modułu Bluetooth, a także NFC, umożliwia odnalezienie przedmiotu, do którego omawiane akcesorium zostało przyczepione, np.: do kluczy. I właśnie to proste urządzenie trafiło do Federalnej Komisji Łączności (FCC), czyli miejsca, które stoi na straży wszelkich częstotliwości radiowych. To właśnie tutaj trafiają wszystkie urządzenia korzystające z przeróżnych modułów łączności zanim ujrzą światło dzienne.

nokia treasure tag fcc

Niedługo zapewne Nokia Treasure Tag trafi do kolejnej wymaganej certyfikacji, tym razem Bluetooth. Od tego momentu do prezentacji będzie dzieliło nas już tylko kilka dni, więc wszystko wskazuje na to, że nowe akcesoria poznamy razem z najnowszym systemem Windows Phone GDR3 i Lumią 1520 (Bandit) na konferencji w Nowym Yorku, która ma się odbyć pod koniec września.

To są wszystkie informacje (razem z nazwą kodową modelu WS-2), które poznaliśmy za sprawą Federalnej Komisji Łączności. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na 27. września i zobaczyć konferencję Nokii jako pierwszą po ogłoszeniu o zbliżającym się przejęciu marki przez Microsoft. Zapowiada się, że to będzie jedyne akcesorium, które Finowie mają zamiar zaprezentować.

źródło: WindowsPhoneDaily


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.