Nokia Lumia 1020 to ostatni smartfon pod marką “Nokia”

|

nokia

Po przejęciu przez Microsoft firmy Nokia pod znakiem zapytania pozostawała jedna kwestia – czy Microsoft będzie wydawał smartfony z systemem Windows Phone pod marką “Nokia”? Okazuje się, że nie. Nokia Lumia 1020 przejdzie do historii jako ostatni telefon fińskiej Nokii.

W umowie zawartej pomiędzy Microsoftem a Nokią uzględnione jest przekazanie gigantowi z Redmond marek “Lumia” oraz “Asha”, natomiast marka “Nokia” pozostanie w rękach Finów. Nie mniej jednak, Microsoft na mocy umowy licencyjnej przez okres 10 lat będzie mógł korzystać z marki “Nokia” podczas produkcji ficzerfonów.

‘LUMIA’ AND ‘ASHA’ BELONG TO MICROSOFT NOW

Oznacza to, że przyszłe smartfony z systemem Windows Phone wyprodukowane przez giganta z Redmond będą wydawane marką Microsoftu. Szczerze mówiąc nie widzi mi się smartfon Microsoft Lumia 930, to nawet nie brzmi dobrze. Może w końcu doczekamy się Microsoft Surface Phone? A może Xbox Lumia lub Surface Lumia?

Łezka w oku się kręci na myśl, że to koniec telefonów pod marką Nokia. Moim pierwszym telefonem była Nokia 3310 i od tamtej pory byłem wiernym użytkownikiem telefonów fińskiej korporacji. Powoli myślałem o sprzedaży aktualnie posiadanej Lumii 920 i przesiadce na coś nowszego. Wygląda jednak na to, że Lumii 920 nie sprzedam i zostawię sobie na pamiątkę.

Źródło: The Verge


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.