Możliwości fotografowania w phablecie Lumia 1520

|

lumia 1520 plecy

Niecałe trzy tygodnie dzielą nas do premiery modelu najnowszej Nokii należącej do rodziny phabletów – Lumia 1520. Razem z tym modelem swoją premierę będzie miała nowa wersja systemu Windows Phone GDR3 stworzona właśnie na potrzeby tego typu urządzeń. Drugim phabletem ma być reprezentant Tajwańczyków – HTC Harmony. Jednak w tym newsie skupimy się na produkcie fińskiej marki.

Nokia znana była i jest cały czas na swoim zamiłowaniu do robienia zdjęć. Najlepszym tego przykładem są kolejne topowe urządzenia (począwszy od modelu 808) , które wyposażane w coraz to lepszą technologię PureView nie pozostawiają złudzenia kto jest najlepszy w kwestii fotografii. Toteż zbliżający się pierwszy phablet marki nie może okazać się gorszy pod tym względem. Co będziemy mogli uzyskać włączając moduł aparatu w Nokii Lumia 1520? Najlepiej przedstawia to poniższa fotografia z ustawień aplikacji umożliwiającej robienie zdjęć:

lumia 1520 aplikacja aparatu

Nowością jest detekcja twarzy, ale to akurat według mnie drobnostka. Bardziej warto skupić się na możliwości wybrania rozdzielczości zdjęć: “5MPx + 16MPx”. Oznacza to, że mamy do czynienia z kolejnym modelem z PureView i funkcją OverSampling. Moduł aparatu zapewne będzie posiadał matrycę do 20MPx. Także znana nam technologia z Lumii 1020 będzie portowana do innych modeli z pewnymi ograniczeniami. Jak dobrze pamiętacie, do doświetlania pozostaje jedynie lampa LED.

Lumia 1520 raczej nie będzie konkurować z takimi modelami jak Acer Liquid S2 czy też Galaxy Note 3 w kwestii nagrywania filmów (oba modele obsługują rozdzielczość UltraHD 4K), ale zdecydowanie będzie mogła powalczyć w kwestii zdjęć.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.