Czy Microsoft właśnie zapowiedział zegarek typu SmartWatch?

|

microsoft smartwatchZacznijmy się przyzwyczajać do terminu Microsoft Lumia i Nokię zostawmy dla featurephonów typu Asha. Skupmy się jednak teraz na czymś, co być może niedługo będziemy mogli zobaczyć. Znamy wiele zastosowań dla mobilnych systemów operacyjnych – jednym z ostatnio popularnych jest zegarek, czyli SmartWatch.

Microsoft umieszczając powyższą grafikę na profilu Twitterowym rozpoczął niejakie gdybanie na temat powstania nowoczesnego zegarka z mobilnymi kafelkami. Jak to się stało? Zauważcie, że wszystkie powyższe szkice są już nam znane – wszelki akcesoria Nokii, głównie do Lumii 1020, ale także znalazło się tam miejsce na tajemniczą bransoletkę, która przypomina zegarek. Wydaje się to mieć sens w czasie, gdy Android zaczyna pojawiać się coraz częściej na tego typu urządzeniach określanych jako SmartWatch (produkty Sony, Samsunga). Być może Microsoft zamierza wskrzesić prototyp Nokii ukryty pod nazwą Morph, który pojawił się w sieci wiele lat temu.

Niemniej jednak kafelki mogłyby się sprawdzić właśnie przy rekonstrukcji zegarka. Z pewnością połączenie go z nowo zakupioną marką Lumia znalazłoby swoich zwolenników. Komunikacja ze smartfonem poprzez energooszczędny moduł Bluetooth 4.0LE byłaby podstawową cechą zachęcającą do zakupu SmartWatch’ów. W pewien sposób wydłużyłoby to życie telefonów na jednym ładowaniu ogniwa zasilającego.

Świat mimo wszystko różnie reaguje na taką ingerencję mobilnych systemów operacyjnych i uważa, że proste urządzenie do odmierzania czasu powinno zostać tym czym jest. Czy jednak możliwość sprawdzania wiadomości na pasku umieszczonym za dłonią nie jest wielkim udogodnieniem dla człowieka?

źródło: pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.