Microsoft planuje przejąć 15% światowego rynku smartfonów w 2018 roku

|

microsoft-boston-store-logo

Dzisiejszy dzień może okazać się kluczowym dla świata Windows Phone, a wszystko za sprawą przejęcia Nokii przez Microsoft. W jaki sposób może cała ta akcja przełożyć się na wyniki sprzedaży? Opcje są dwie: będzie bardzo dobrze albo coraz gorzej. Obecny stan z pewnością okaże się ciężko utrzymać.

Od razu spieszę z wytłumaczeniem czemu ciężko będzie zachować obecny rozwój. Przede wszystkim konkurencyjne marki korzystające z Windows Phone mogą jeszcze bardziej zwątpić w zysk przy korzystaniu z mobilnych kafelków. Microsoft jednak zapewnia, że nie powstanie monopol (mimo, że już jest), więc musi coś konkretnego zaproponować. To może polepszyć wyniki sprzedaży razem w połączeniu z jeszcze lepszą współpracą wewnątrz korporacji z Redmond, w której znajdą się również pracownicy Nokii. Jak jednak widzimy – dotychczasowe relacje na linii Microsoft – Nokia nie zachęcały Samsunga, HTC i innych do współpracy.

Przejdźmy jednak do tytułowego tematu i nadziei Microsoftu na przejęcie 15% światowego rynku w 2018 roku. Oznacza to tylko i wyłącznie tyle, że za 5 lat na świecie znajdzie się około 1,7 miliarda słuchawek z mobilnymi kafelkami. W praktyce, od dnia dzisiejszego, rok w rok z półek sklepowych musi znikać około 250 milionów urządzeń z Windows Phone. Przy obecnej sprzedaży jest to mało możliwe aczkolwiek mobilny system Microsoftu dopiero się rozwija i przez 5 lat może się wiele zmienić. Widząc statystyki sprzedaży, w których zdecydowanie wygrywa Lumia 520, na pierwszy ogień pójdą tanie low-endy, których zadaniem będzie podbicie światowego rynku.

Pytanie do Was – która opcja z pierwszego akapitu do Was bardziej przemawia i dlaczego? Więcej informacji na temat nowej strategii po zakupie Nokii przez Microsoft znajdziecie tutaj: Klik!

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.