Lumia 1520 – przepotężna bateria, cienka obudowa, ale to wszystko swoje waży

|


nokia lumia 1520 phablet
Do Sieci trafiły kolejne pobieżne informacje na temat nadchodzącego phabletu Nokii, Lumia 1520. Podczas, gdy wiemy kiedy spodziewana jest premiera tego urządzenia, rozpoczął się wyścig z czasem – czy kolejny model fińskiej marki zostanie odkryty w całości przed oficjalną prezentacją.

Tym razem możemy zapisać jak pojemna jest bateria w phablet’cie Nokii. Wartość ta wynosi 3400mAh, co jest rekordowym wynikiem spośród konkurencji. Jednak to nie oznacza, że Lumia 1520 będzie najdłużej wytrzymywała na jednym pełnym ładowaniu, gdyż – jak wiemy – Windows Phone średnio radzi sobie z zarządzaniem energią. Miejmy nadzieję, że aktualizacja GDR3 to zmieni.

Użytkownicy Bandita zwracają jeszcze uwagę na dwa aspekty. Pierwszym jest to, co zauważyliśmy na pierwszych zdjęciach, czyli grubość urządzenia, która jest zaskakująco mała. Jednak to nie oznacza, że phablet Nokii jest lekki – wręcz przeciwnie, podobno swoje waży.

Biorąc pod uwagę aspekty pojemnej baterii i cienkiej obudowy, nie należy się dłużej zastanawiać czy Lumia 1520 posiada wbudowany moduł umożliwiający bezprzewodowe ładowanie. Dalej w sferze plotek pozostała najważniejsza część specyfikacji urządzenia, czyli zastosowanie układu Qualcomma – Snapdragon 800 oraz modułu aparatu z PureView o 20MPx matrycy.

Do 26. września zostało jeszcze trochę czasu, ale również mamy mało pewników, co do danych technicznych Nokii Lumia 1520 – jak pisałem na początku, wyścig się rozpoczął.

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.