Huawei Ascend W3 po raz kolejny pojawia się w Internecie

|

huawei

Chińska korporacja Huawei niezbyt często gości w naszych newsach. Teraz nadeszło 5 minut dla nowego modelu z Windows Phone, który krąży po Internecie już od ponad roku - Ascend W3.

Model ten wyciekł do Sieci jako jedno z pierwszych urządzeń mających korzystać z Windows Phone 8. Rzeczywistość pokazała jednak, że do tej pory nie poznaliśmy tej słuchawki, a znamy jedynie Ascenda W1 i W2. Teraz powraca Ascend W3 w ramach kolejnych zdjęć i specyfikacji.

Tak Ascend W3 wyglądał ponad rok temu - wtedy jeszcze jako Ascend W2.

ascend w3 huawei oldascend w3 huawei tyl old

Obecny wygląd urządzenia został przemodelowany do standardów całej kolorowej linii urządzeń:

ascend w3ascend w3 huawei

Mogłoby się wydawać, że to zupełnie inny model, ale nawet wymiary się zgadzają po roku czekania i wynoszą 132 x 67 x 10 mm . Oznacza to, że model, który w zeszłym roku miał być topową słuchawką po prezentacji trafi co najwyżej do średniej półki. Zobaczmy, co znajdziemy w obudowie tego modelu. Przede wszystkim 4,5-calowy wyświetlacz przedstawiający rozdzielczość 720p. Główny aparat raczej nie będzie konkurencją dla Lumii 1020 i posiada matrycę 8MPx wspierającą możliwość nagrywania filmów w FullHD. Nie zabrakło oczywiście modułu LTE. A skoro to smartfon znany nam sprzed premiery Windows Phone 8 to - jeżeli podzespoły nie zostały zmienione - do czynienia będziemy mieli z dwurdzeniowym układem Qualcomma, Snapdragon S4.

Chińczycy mieli ambitne plany, co do świata Windows Phone, ale niestety ich zapał zamarł podobnie jak to ma miejsce w przypadku Samsunga czy też HTC.

Prezentacja Huawei Ascend W3 ma się odbyć w drugim tygodniu stycznia, czyli na targach CES2014. Niestety nie znamy przewidywanej premiery rynkowej. Cena również nie została podana, ale znając tę markę to po raz kolejny ujrzymy tanią słuchawkę.

źródło: GSMArena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.