Znamy wygląd ekranu głównego w pierwszym phablecie z Windows Phone

|

windows phone

Do sieci od jakiegoś czasu “wyciekają” (osobiście uważam to za najtańszą formę marketingu) informacje o pierwszym phablecie z systemem Windows Phone od Nokii . Model o kodowej nazwie “Bandit” ma ujrzeć światło dzienne pod koniec bieżącego roku, a do sprzedaży ma trafić jako Lumia 1520.

Urządzenie ma pracować pod kontrolą najnowszej wersji systemu Windows Phone, oznaczonej symbolem GDR3. Charakteryzować się ma ono 6-calowym ekranem o rozdzielczości 1080p (Full HD) oraz czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon (prawdopodobnie Snapdragon 800). Bandit ma być pierwszym z wielu urządzeń wykorzystujących rozdzielczość 1080p, która powoli staje się standardem we flagowych modelach smartfonów. Wykonana z poliwęglanu obudowa modelu „Bandit” ma być cienka i lekka. Na jej tylnym panelu znajdziemy delikatne wybrzuszenie (podobnie jak w Lumii 925) na potrzeby zmieszczenia w niej obiektywu aparatu. Jeśli już o aparacie mowa, model “Bandit / Lumia 1520” zostanie wyposażony w aparat o rozdzielczości co najmniej 20 megapikseli wspieranej technologią PureView.

Dziś do sieci wyciekł zrzut ekranu prezentujący ekran główny modelu Bandit/Lumia 1520. To co od razu rzuca się w oczy to dużo więcej miejsca, a tym samym więcej możliwości na spersonalizowanie naszego kafelkowego ekranu głównego (do sześciu najmniejszych kafelków w poziomie).

 

Pod znakiem zapytania pozostaje to czy urządzenie zostanie wydane jeszcze pod marką Nokia, czy będzie to jedno z pierwszych urządzeń z Windows Phone wydanych pod marką Microsoftu po przejęciu Nokii.

źródło: @evleaks


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.