Darmowy Tetris Blitz już dostępny do pobrania!

|

tetris

TETRIS Blitz to dynamiczna wersja Tetrisa – najpopularniejszej gry logiczno-zręcznościowej na świecie. Produkcja została przygotowana przez firmę EA Swiss Sarl, dewelopera znanego z takich gier jak Need For Speed Most Wanted, Plants vs Zombies i FIFA 12.

Zabawa w TETRIS Blitz przypomina stary, dobry Tetris, tyle że okupiona została pewnymi ograniczeniami (jak najbardziej zamierzonymi). Najważniejszym z nich wydaje się być skrócenie pojedynczej rozgrywki do dwóch minut. W tym czasie gracz musi wykazać się zręcznością, refleksem i pomysłowością w układaniu ze spadających klocków kolejnych linii, tak aby po jego upływie mieć na koncie jak najwyższą liczbę punktów. W uzyskiwaniu coraz lepszych rezultatów pomagają power-upy, otrzymywane w trakcie rozgrywki lub w ramach prezentów, a wśród nich magnes, przyciągający i samodzielnie układający klocki, laser, likwidujący trzy losowo wybrane linie czy dodatkowy czas. Jednym z celów zabawy jest aktywowanie trybu Frenzy, podwajającego liczbę zdobywanych punktów. Aby utrzymać go przez jak najdłuższy czas, należy regularnie układać nowe linie.

Tak jak obiecywano, Tetris Blitz na Windows Phone zadebiutował w Sklepie Windows Phone jeszcze przed końcem września. Rozgrywka jest urozmaicona zdobywaniem osiągnięć Xbox LIVE. Gra jest dostępna dla wszystkich posiadaczy telefonów z Windows Phone 8 (także tych wyposażonych w 512 MB pamięci RAM), a nie jak wcześniej przypuszczano na wyłączność smartfonów Nokia Lumia. Tetris Blitz jest całkowicie darmowy (z wyjątkiem mikropłatności ułatwiających grę).

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.