Darmowe Six-Guns od Gameloftu trafia na Windows Phone

|

six-guns

Do sklepu Windows Phone trafiła niedawno kolejna gra Xbox LIVE – darmowe Six-Guns stworzone przez studio Gameloft. Six-Guns to gra akcji z mikropłatnościami, która rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Tworząc Six Guns deweloper wyraźnie inspirował się świetnym tytułem Red Dead Redemption z konsol Xbox 360 i PlayStation 3, chociaż postawił na nieco inne rozwiązania.

W grze wcielamy się w niejakiego Bucka Crosshawa, kowboja z Dzikiego Zachodu, który wpakował się w nie lada tarapaty. Mężczyzna został uznany za rzezimieszka i musiał upozorować własną śmierć, aby uciec bezpiecznie do Arizony. Niestety, na miejscu okazało się, że okolica jest opanowana przez tajemnicze, paranormalne moce.

Podczas gry walczymy więc nie tylko z bandytami, ale też duchami i istotami z piekła rodem (np. wampirami). Akcja przygody jest osadzona w otwartym świecie, który można zwiedzać w dowolny sposób, podejmując się po drodze dodatkowych misji i wyzwań. Twórcy Six-Guns stworzyli sporych rozmiarów świat (jak na grę mobilną) i wypełnili go różnymi atrakcjami. Do dyspozycji otrzymujemy około 40 misji polegających na wyścigach konnych, walce ze złodziejami lub odpieraniu fal nadbiegających wrogów. Podczas zabawy możemy też zdobyć 8 koni, odblokować 19 rodzajów broni i przebierać bohatera. Dla uatrakcyjnienia rozgrywki  gra wspiera osiągnięcia Xbox LIVE.

Wszystko to zostało pokazane za pomocą całkiem ładnej, trójwymiarowej oprawy audiowizualnej. Dobrej grafice wtóruje klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Six-Guns jest dostępny za darmo, chociaż zawiera sporo mikrotransakcji, które ułatwiają rozgrywkę (kupujemy za nie lepsze bronie) oraz reklamy wyświetlane u dołu ekranu. Plik instalacyjny ma rozmiar 436 MB, a po zainstalowaniu gra zajmuje 852 MB. Gra przeznaczona jest na smartfony z systemem Windows Phone 8. Ucieszy wszystkich na pewno fakt, że działa na urządzeniach z 512 MB pamięci RAM.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.