Cortana umożliwi sterowanie głosem nawet zablokowanym smartfonem

|

cortana windows phone

Microsoft, po przygotowaniu Windows Phone GDR3, skupił się na tworzeniu kolejnej wersji mobilnych "Okienek", ale tym razem zostanie zmieniony numer systemu na 8.1 Blue. Ta aktualizacja dostępna dla wszystkich słuchawek z "ósemką" ma pojawić się już w pierwszym kwartale 2014 roku, a ilość usprawnień potrafi zaskoczyć nawet przeciwników mobilnego systemu korporacji z Redmond, gdyż dotychczasowe update'y zawierały naprawdę małą ilość nowych funkcji.

Jedną z nowości, która zostanie dostarczona użytkownikom Windows Phone 8.1 będzie nowy system komend głosowy, który został nazwany Cortana i będzie służyć nam jako asystentka. Obsługa języka polskiego pozwala i naszym rodakom zainteresować się nowym rozwiązaniem. Microsoft postanowił jednak pójść o krok do przodu i umożliwić obsługę komend głosowych nawet, gdy telefon jest zablokowany. Mogłoby się wydawać, że wiąże się to ze zwiększonym zużyciem energii i tak faktycznie jest, więc zapewne użytkownicy będą mieli możliwość aktywacji tej funkcji. Jednak w przypadku topowych układów Qualcomma, np.: Snapdragon 800, procesory są tak projektowane, że procesy wymagającej małej ilości energii w żaden sposób nie wpływają na czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu ogniwa.

O ile osobiście nie potrzebuję komend głosowych to w przypadku możliwości na przykład przełączania utworów bez odblokowywania telefonu, który znajduje się z dala ode mnie, to takie rozwiązanie przypada mi do gustu. Jednak Cortanę przetestować będziemy mogli dopiero w przyszłym roku po okresie wyłączności tej funkcji dla Stanów Zjednoczonych.

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.