Cortana dla Windows Phone razem z aktualizacją Blue

|

cortana windows phone

Jedną z niedawno wypromowanych funkcji smartfonów jest możliwość podawania komend głosowych przez użytkownika. Całość została nagłośniona przez Apple w momencie wprowadzenia do swoich słuchawek "Siri". Niedługo później w Androidzie pojawiła się funkcja "Google Now". A co z kolejnym - w zestawieniu najpopularniejszych platformy - systemem? W Windows Phone istnieje możliwość wprowadzania komend głosowych, ale jest to mocno ograniczona funkcja.

To ma się jednak zmienić i od niedawna Internet huczy od "Cortany", czyli inteligentnej asystentki, która ma pojawić się w Windows Phone jako konkurencja dla Siri i Google Now. Osoby, które grały w "Halo" powinny bez problemu znaleźć nawiązanie w nazewnictwie. Microsoftowi zależy, aby zdetronizować platformę Apple w tej kategorii, więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na nowe możliwości w systemie Windows Phone. Ta ma się pojawić już w przyszłym roku.

Jak możecie przeczytać, na początku Cortana będzie dostępna tylko na wyłączność dla Stanów Zjednoczonych. Dopiero później cały świat będzie miał możliwość korzystania z nowej asystentki w Windows Phone. Wsparcie dla ponad 44. języków może oznaczać, że tym razem Polacy nie zostali pominięci. Obecne komendy głosowe są niezbyt przychylne dla naszego ojczystego języka i akcentu.

Czy jednak smartfony powinny dążyć do tego, aby obsługiwać je za pomocą własnego głosu? "Cortana" ma szansę wprowadzić system Windows Phone do wyższej ligi?

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.