Windows Phone i Windows RT zostaną zespolone!

|

windows logoRynek tabletów rozrasta się coraz bardziej. Dostępnych mamy wiele modeli z przeróżnymi systemami. Niewiele czasu minęło, aby “duże wyświetlacze” osiągnęły zbliżony poziom, co smartfony. Niestety, ale niektóre korporacje notują wpadki. Jedną z nich jest Microsoft ze swoim systemem Windows RT. O wiele więcej firm decyduje się na pełnoprawnego Windowsa 8 zamiast “kastrata” (jak się przyjęło określać system z dopiskiem RT).

Także w tej sytuacji rozwiązanie wydaje się proste. Windows RT należy uśmiercić i spojrzeć na konkurencję, która posiada jedną nazwę systemu dedykowaną zarówno smartfonom i tabletom. Wszystkie znaki na Ziemi i niebie wskazują, że tak właśnie się w stanie. Co to oznacza dla Windows Phone? Istnieje duża szansa, że zniknie dopisek “Phone”, gdyż w przypadku małżeństwa obu systemów nijak by to pasowało dla tabletów. O takim ruchu można usłyszeć od dłuższego czasu, ale wszystko wskazuje na to, że Windows Phone 8 będzie ostatnim… Windowsem Phone. Tutaj wiele osób może się przestraszyć, że następny mobilny system Microsoftu nie zostanie przeznaczony dla obecnych modeli – tak być nie musi.  Całe to zamieszanie ma jednak swoje zalety. Jednolitość w smartfonach i tabletach działających pod kontrolą systemu Microsoftu pozytywnie wpłynie na rozwój całego ekosystemu.

Być może korporacja z Redmond lepiej rozwiąże całe zagadnienie, gdyż połączenie Windowsa RT z Windows Phone jako Windows RT nie miałoby sensu. Kto wie jak będzie naprawdę? Z pewnością jeszcze rok będziemy musieli poczekać na rozwój wydarzeń. Być może naprawdę okaże się, że będziemy musieli zmienić nazwę portalu :).

źródło: My Nokia Blog


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.