Windows Phone GDR3 w trakcie testów

|

windows phone gdr3 twitterLubimy być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Także na bieżąco chcą być użytkownicy i fani systemu Windows Phone. Niestety, ale Microsoft tego nie chce za bardzo. To się jednak strasznie, ale to strasznie powoli zmienia z każdą aktualizacją, które to wydawane są stosunkowo rzadko (patrząc na changelogi). Jednak na tropie już mamy dwie kolejne wersje systemu Windows Phone 8. Na tym miejscu oczywiście oficjalnie można powiedzieć, że użytkownicy Windows Phone 7.8 mogą powoli przesiadać się ze swoich słuchawek jeżeli liczą jeszcze na coś naprawdę nowego.

Windows Phone GDR2 nie zdążył się jeszcze zadomowić na wszystkich smartfonach z Windows Phone 8. Operatorzy tak naprawdę nie zaczęli wprowadzać aktualizacji w wielu smartfonach. Dopiero od niedawna Samsung i Nokia (Lumia Amber) wypuścili aktualizacje dla niebrandowanych urządzeń. Mimo tego wszystkiego już możemy oczekiwać kolejnej odsłony mobilnych “Okienek”. Jak zostaliśmy poinformowani przez Twittera (screen powyżej) – nowa wersja systemu jest w trakcie testów. I tym razem nie będą to małe zmiany w stylu nowych aplikacji (Data Sense) czy też przywróceniu starych funkcji (radio FM). Z tego, co wiemy na dzień dzisiejszy to Windows Phone GDR3, o którym mowa, wprowadzi do świata mobilnych “Okienek” to, co powinno zostać wprowadzone przynajmniej pół roku temu. Na myśli mam oczywiście obsługę wyświetlaczy z rozdzielczościami FullHD, a także oficjalne wprowadzenie przez Microsoft czterordzeniowych procesorów. Cóż więcej? Niestety obecnie nie wiem czego się spodziewać nowego dla znanych nam już urządzeń. Równie dobrze mogą to być drobne poprawki. Podobna sytuacja miała miejsce z aktualizacją “Tango”, która wprowadziła tanie słuchawki z Windows Phone na rynek (np.: Lumia 510 i Lumia 610), a dotychczasowe modele z Windows Phone 7 niewiele uzyskały.

Kiedy będziemy mogli ujrzeć pierwsze urządzenia z tym systemem? Zapewne na konferencji Nokii, która ma odbyć się pod koniec września.

Na początku wspomniałem o dwóch nowych wersjach systemu. Tą drugą jest oczywiście Windows Phone Blue spodziewany na początku przyszłego roku, który na poważnie ma odmienić mobilny system Microsoftu i zbliżyć go do pozostałych, które są w dostępne w arsenale – Windows 8 i Windows RT.

Co Wy byście chcieli ujrzeć na swoich smartfonach razem z Windows Phone GDR3?

źródło: Twitter via My Nokia Blog


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.