Windows Phone GDR2 dla Samsunga Ativ S po raz kolejny

|

ativ s windows phone gdr2 bellPo tym jak HTC oficjalnie wypuściło na świat aktualizację Windows Phone GDR2 dla swoich dwóch modeli (8X i 8S) cały świat czeka na ruch monopolisty tej gałęzi z drzewa telekomunikacyjnego, czyli Nokii. Lumia Amber musi pojawić się w dopiero co rozpoczętym miesiącu, ale niestety mało znamy konkretów. Wszystko wskazuje na to, że Finowie na końcu zaprezentują swoją wersję ulepszeń dla Windows Phone 8.

Mimo wszystko w światku najnowszego mobilnego systemu Microsoftu istnieją jeszcze inni producenci. Oprócz HTC i Nokii mamy do wyboru modele wypuszczone na świat spod skrzydeł Huawei i Samsunga. O ile na temat tego pierwszego wykonawcy wiemy jeszcze mniej niż w przypadku Nokii to Koreańczycy najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu pokażą swoją wersję aktualizacji Windows Phone GDR2. Co prawda już wcześniej pisaliśmy o nowej wersji oprogramowania dla Ativa S, ale niespecjalnie to wyszło, gdyż nowa edycja systemu nie zawierała żadnego z ulepszeń jakich moglibyśmy się spodziewać po Windows Phone GDR2. Jednakowoż do sieci wyciekły informacje pochodzące z danych kanadyjskiego operatora Bell, który planuje wypuścić aktualizację 5. sierpnia. Teoretycznie niebrandowane modele powinny zostać usprawnione wcześniej także już dzisiaj posiadacze Samsungów Ativ S mogą sprawdzać w ustawieniach czy posiadają najnowszą wersję oprogramowania.

Jednak z powyższego zdjęcia możemy wyczytać coś znacznie ciekawszego. Zwróćcie uwagę na listę zmian. Według niej, oprogramowanie o numerze 8.0.10327.77 ma zawierać takie usprawnienia jak:

  • zmniejszone zużycie energii, czyli wydłużony czas pracy na jednym ładowaniu baterii;
  • Data Sense z możliwością redukcji zużycia pakietów internetowych;
  • zwiększono zasięg i prędkość modułu Bluetooth razem z możliwością odbierania plików o większej niż dotychczas wadze;
  • ulepszono wszelkie aspekty robienia zdjęć – od szybkości uwieczniania chwil do ich przeglądania;
  • generalne ulepszenia pakietu map;
  • przeróżne ulepszenia SMS’ów i MMS’ów.

O ile punkt drugi nie jest nowością i tutaj warto zaznaczyć tylko, a raczej pogratulować Bellowi niewykorzystania możliwości zablokowania funkcji pozwalającej na zaoszczędzenie transferu danych to pozostałe punkty widzimy po raz pierwszy. Tutaj się pojawia pytanie do użytkowników głównie zaktualizowanych modeli HTC – czy powyższe usprawnienia są widoczne i na Waszych słuchawkach?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.