Transportoid wychodzi z fazy Beta!

|

transportoid logo

Jeden z moich ulubionych programów, z którego korzystałem przez długi okres dojeżdżając do liceum (znam z Androida), doczekał się aktualizacji na Windows Phone, która spowodowała, że z nazwy należało usunąć dodatek “Beta”. Celem omawianego programu Transportoid jest przedstawienie w prosty sposób rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w ogromnej ilości miast.

Razem z poprzednią wersją, do gry na Windows Phone wszedł abonament, który wynosi 10zł rocznie (niewiele). Dzięki niemu możemy wyszukiwać połączeń z jedną przesiadką. Po aktualizacji doszła kolejna możliwość dla osób z abonamentem. Pełnowartościowy Transportoid oferuje wyświetlenie konkretnego przystanku, trasy jazdy komunikacji, czy też samą trasę podróży na mapie.

transportoid mapa

Deweloperzy na swojej stronie napisali:

Dziś publikujemy wersję 1.0 Transportoida dla Windows Phone. Nowością przeznaczoną dla posiadaczy abonamentu jest funkcja dostępu do map cyfrowych, na których można sprawdzić lokalizację przystanku, przebieg linii czy trasy łączącej wybrane punkty. Przypominamy, że tak, jak w wersji dla Androida, abonament kosztuje zaledwie 10 złotych rocznie czyli mniej niż złotówkę miesięcznie.

Aplikacja w bieżącej wersji nie ma już etykiety BETA – od tej pory rekomendujemy ją jako produkt pełnowartościowy.

Tu też wychodzi jedno “ale” – co dostają zwykli użytkownicy? Ano praktycznie nic, ale w rzeczywistości Transportoid nieco przyspieszył.

Głównym konkurentem tej aplikacji jest “jakdojade.pl”. Która lepsza? Obie bardzo dobre i obie są przeze mnie wykorzystywane. Transportoid jako rozkład jazdy w miastach, które znam. Z kolei “jakdojade.pl” uruchamiam w nowych mi miejscach kiedy nie wiem jak przedostać się z jednej ulicy na drugą, a na nawigacje nie mam baterii.

Swoją drogą wiece jaki czas deweloperzy potrzebowali na uznanie swojej aplikacji “pełnowartościowym”? Pół roku? Rok? Prawie 2 lata…

Transportoid jest dostępny na wszystkie smartfony z Windows Phone za darmo w Windows Phone Store:

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.