Tablet Nokii i inne urządzenia w ciągu czterech miesięcy

|

koncept_tabletu_nokii
Często mamy możliwość odkryć w pełni urządzenia przed ich premierą. Tak było chociażby z Lumią 1020, o której wiedzieliśmy dosłownie wszystko przed oficjalną prezentacją. Jeszcze ciekawiej wyglądała sytuacja LG Miracle, która to słuchawka została oceniona wzdłuż i wszerz, a na rynku nigdy się nie pojawiła. Jednak mało kiedy mamy możliwość poznania planów na najbliższe miesiące producentów.

Nokia Power User zostało anonimowo poinformowane o planach fińskiej marki na najbliższe cztery miesiące. Od razu warto nadmienić, że nie mamy pewności czy to wszystko rzeczywiście okaże się prawdą czy też nie, ale – jak wiadomo – w każdej legendzie jest ziarenko prawdy.

Czego należy oczekiwać do końca roku? Przede wszystkim tytułowego tabletu, który ma pracować pod kontrolą systemu Windows 8.1, mniej prawdopodobnym jest Windows RT 8.1. Prezentacja pod koniec września i z początku wyłączność dla sieci AT&T. Tutaj ziarenkiem prawdy jest termin pojawienia się urządzenia. Idealnie wpasowuje się w domniemaną datę konferencji Nokii, która wstępnie ma się odbyć w Nowym Yorku 26-27 września. Również przypominam o wyciekach specyfikacji urządzenia Nokii, którym był tablet.

Kolejne urządzenie to phablet, który z pewnością czyha już na swoją premierę. Mamy przypuszczenia jak może wyglądać i wiemy w jakim celu wypuszczona zostanie aktualizacja Windows Phone GDR3. Prezentacja: pierwszy tydzień listopada.

Dalej. Tym razem urządzenie Dual-SIM. Co ważniejsze – nie jedno, a kilka. Pojawiły się domniemania o wersji Nokii Lumia 625, która byłaby w stanie obsłużyć dwie karty SIM. Jakie inne słuchawki z DualSIM jeszcze zobaczymy? Przekonamy się w październiku.

Na deser informacja o tym jakoby Nokia miała raz na miesiąc coś nowego przedstawiać aż do grudnia bieżącego roku.

Ile w tym wszystkim prawdy? Nie wiadomo. Przekonamy się zapewne dopiero pod koniec września.

Cieszyłby Was taki rozwój wydarzeń?

 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.