Sukces studenta z Polski w Redmond – gra Squared

|

squared

Staż to cenne doświadczenie dla studentów – Mateusz Cicheński, student Politechniki Poznańskiej, pokazał, że to także szansa na prawdziwy sukces. Podczas letniego stażu w Microsoft w Redmond Polak zajął trzecie miejsce w hackatonie, otrzymując nagrodę w wysokości 2 tys. dolarów. Projekt jego autorstwa to aplikacja „Squared” – prosta, wciągająca gra logiczna, w której należy zamieniać miejscami kolorowe kwadraty, aby znalazły się w jednej linii. Student zaprojektował 78 poziomów gry w dwa tygodnie!

Squared to prosta, lecz bardzo wciągająca gra logiczna. Zasady są proste – zamieniasz miejscami płytki umieszczone na planszy i próbujesz ułożyć linie w pionie lub poziomie z 3 lub większej ich liczby. Każda ułożona linia zostaje usunięta z planszy, a Ty otrzymujesz 1 punkt za każdą usuniętą płytkę. Dodatkowo za ułożenie dwóch lub więcej linii jednocześnie otrzymasz punkty bonusowe.

Zapytany o inspirację do stworzenia gry, Mateusz Cicheński wyjaśnił: „W kwietniu, przed egzaminami, miałem trochę czasu i postanowiłem stworzyć grę planszową. Wydrukowałem grafiki, które zrobiłem i usiadłem z mamą, tatą i bratem, aby spróbować w nią zagrać”. Z uśmiechem przyznaje, że ta wersja gry „była zbyt skomplikowana i niezabawna”, jednak gdy usłyszał o hackathonie Microsoft, postanowił przekształcić ją w aplikację mobilną.

Hackaton „AppHack” odbył się podczas programu letnich staży w siedzibie Microsoft. 400 stażystów pod okiem profesjonalistów zgłosiło 40 aplikacji na Windows Phone, z czego 37 już znajduje się w Sklepie Windows Phone.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.