Samsung pokazuje dwie nowe aplikacje: Video Trimmer i App Folder

|

samsung_logoKiedyś już pisałem podobny wstęp. Dotyczył on co prawda innego producenta, ale i tutaj by pasował. Wytyczne Microsoftu nie pozwalają na znaczne modyfikacje oprogramowania przez producentów stosujących Windows Phone. Toteż korporacje produkujące smartfony z mobilnymi “Okienkami” muszą sprawić, żeby ich modele wyróżniały się w inny sposób. Najlepszy jak się okazuje są ekskluzywne aplikacje dostępne (w teorii) tylko i wyłącznie na słuchawki jednego producenta. Zdecydowanym liderem tej techniki promowania się jest Nokia.

Jak jednak na tle Finów wygląda konkurencja? Marnie. Jednak tu pojawia się zaskoczenie, bo dwie ekskluzywne aplikacje wypuścił Samsung – producent, po którym nie spodziewałbym się żadnego zaangażowania w świat Windows Phone. Tymczasem Koreańczycy zaprezentowali dwa nowe programy: Video Trimmer i App Folder.

Zacznijmy od tej pierwszej. Video Trimmer lub Trymer (w polskiej edycji) pozwala na łatwą edycję plików wideo, a następnie udostępnianie ich znajomym. Według Samsunga aplikacja idealnie nadaje się zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych użytkowników.

Kod QR Windows Phone Store

Teraz App Folder. Po samej nazwie można się oczywiście domyślić o co w tej aplikacji chodzi. Samsung wychodzi na przeciw Microsoftowi i pozwala użytkownikom Windows Phone już teraz tworzyć foldery za pomocą kafelków. Gromadzić w jednym miejscu możemy nie tylko aplikacje, ale również skróty do poszczególnych ustawień systemu. Taka funkcja ma pojawić się dla wszystkich dopiero w jednej z następnych aktualizacji systemu Windows Phone 8.

Kod QR Windows Phone Store

Oba programy dostępne są za darmo tylko i wyłącznie na Samsungi korzystające z Windows Phone 8.


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.