Nokia World już 26 września? Czego możemy się spodziewać?

|

Nokia World Event wrzesieńW stosunkowo krótkim czasie mogliśmy oglądać dwie konferencje Nokii, na której poznaliśmy nowe słuchawki z Windows Phone 8. Mowa oczywiście o długo-oczekiwanej Lumii 1020, a blisko dwa tygodnie później,  nieco przyćmiona większą i minimalnie starszą siostrą, po cichutku świat ujrzała Lumia 625. Mogłoby się wydawać, że taki natłok nowych modeli powinien zaspokoić grono konsumentów na pewien czas.

Czy aby jednak na pewno? Najprawdopodobniej już za niecałe dwa miesiące będziemy mogli mieć zaszczyt oglądać kolejną konferencję fińskiej marki. Dokładną wstępną datą jest 26 września. Wtedy to rozpocznie się i trwać będzie do dnia następnego kolejna edycja Nokia World. Ta plotka wydaje się prawdopodobna, gdyż rok wcześniej właśnie w podobnym terminie miała miejsce poprzednia edycja tego eventu. Wtedy też poznaliśmy Lumię 920 i Lumię 820 – pierwsze modele fińskiego producenta oparte na systemie Windows Phone 8.

Przechodząc do roku bieżącego – czego możemy spodziewać się za dwa miesiące? Zgodnie z tradycją, przede wszystkim, nowej wersji systemu wykorzystującego Modern UI. Nie będzie to raczej Windows Phone 8.1 (Blue), ale zapewne mniejsza aktualizacja Windows Phone GDR3. Razem z nim spodziewałbym się nowego topowego modelu, według mnie następcy Lumii 920. Jak bym widział tę słuchawkę? Połączenie Lumii 1020 z mocnymi podzespołami opartymi na najlepszych układach Snapdragona i oczywiście FullHD. Istnieje również możliwość, że zobaczymy następcę Lumii 820, o której już swego czasu wspominaliśmy. Kolejnym urządzeniem może być coraz częściej wymieniany tablet albo chociaż phablet. Wiemy, że tego typu modele istnieją, ale czy akurat pod koniec września zostaną pokazane?

Oczywiście to wszystko to tylko domysły, ale czasami warto pogwarzyć na tego typu tematy. Co według Was Finowie powinni zaprezentować na kolejnej edycji Nokia World? Oczywiście sama nazwa tej konferencji także może być inna :). Pewne jest miejsce – Nowy York.

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.