Nokia Lumia 625 wyceniona w Rosji

|

lumia-625-3Smartfon może oferować naprawdę wspaniałe podzespoły, świetny design, innowacyjne funkcje, ale jeżeli jego cena będzie horrendalnie wysoka to żaden z wymienionych wcześniej aspektów nie przekona do zakupu tego typu urządzenia. W takim razie na ile można wycenić budżetowe urządzenie, aby okazało się rynkowym hitem?

Lumia 625 miała swoją premierę 23. lipca, a więc 3 tygodnie temu. Dzisiaj można oficjalnie kupić wspomnianą Nokię w Rosji. Jest to oczywiście przedsprzedaż, a samo urządzenie zostanie położone na półkach sklepowych 21. sierpnia.  Teraz najważniejsze – cena. Ta musi zostać dopasowana do możliwości urządzenia i jego wyposażenia (dostajemy kartę o pojemności 16GB). Także w Rosji możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami Nokii Lumia 625 za 11 990 rubli. Dużo, mało? W przeliczeniu mamy ~1 200zł. Ponownie – dużo, mało? Pamiętajmy, że to cena początkowa, sklep jest oficjalnym dystrybutorem Nokii. Zainteresowani mogą znaleźć sklep pod tym linkiem: Klik!

lumia 625 cena

Z czasem cena tego urządzenia mocno spadnie i w Polsce może okazać się konkurentem dla takich słuchawek jak na przykład LG L9 – telefon z równie dużym wyświetlaczem, minimalnie lepszą rozdzielczością i przeciętnymi podzespołami. Jego cena obecnie oscyluje obecnie na poziomie ~800zł za nowy model i ~650zł za używany. Jeżeli Lumia 625 trafi do operatorów w atrakcyjnych ofertach to L9 będzie miało godnego konkurenta bardzo szybko.

Jednak mało kiedy zdarza się, że ceny w innych krajach są identyczne u nas toteż wstrzymałbym się z szykowaniem dokładnie 1 200zł. Swoją drogą – za ile bylibyście w stanie kupić nową Nokię Lumia 625?

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.