Nokia Lumia 1020 kontra Canon Rebel XS DSLR – Update

|

lumia 1020 canon dslrWiększość recenzentów zwraca uwagę przy testowaniu aparatów w telefonach komórkowych, że nadal są to tylko komórki. Jednak co by było gdyby porównać najnowszą fotograficzną Nokię z prawdziwym aparatem? Wydaje się to głupie i bezsensowne. Jest w tym sporo racji, ale kiedyś podobne opinie chodziły na temat dużych wyświetlaczy w telefonach, a teraz to norma.

Także zróbmy coś głupiego i bezsensownego. Porównajmy telefon komórkowy z aparatem. Na polu bitwy mamy oczywiście Nokię Lumia 1020, a reprezentantem prawdziwych aparatów został Canon Rebel XS DSLR. Tak swoją drogą zmierzą się ze sobą dwa “Eosy” :). Jako, że moje pojęcie na temat klas aparatów fotograficznych i ich reprezentantów jest wyjątkowo mała to nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić Wam film porównujący Canona i Nokię:

Porównywanie wykonanych zdjęć na portalu YouTube to nieco niedorzeczny pomysł ze względu na kompresję danych, ale i tak można wyciągnąć pewne wnioski i opinie. No właśnie. Ja tym razem daruję sobie swoje uwagi, gdyż chciałbym zobaczyć prawdziwe pliki ze zdjęciami i ciekawy jestem co Wy sądzicie o powyższym porównaniu. Możemy już porównywać aparaty w telefonach z tymi prawdziwymi urządzeniami stworzonymi do robienia zdjęć?

Dla przypomnienia poprzednie testy związane z Nokią Lumia 1020:

 

Mamy link ze zdjęciami z powyższego testu: Klik! To teraz oceniajcie :).


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.