Nokia Bandit – 6-calowy phablet z Windows Phone

|

Bandit

Informacje o tym, że wraz z aktualizacją GDR3 (która ma pojawić się do końca bieżącego roku) Windows Phone otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 1080p (Full HD) pojawiają się regularnie. Efektem tego będą przede wszystkim urządzenia z większymi przekątnymi wyświetlaczy, ewentualne zmiany na ekranie głównym (mówi się o aż 6 małych kafelkach w poziomie) oraz możliwość konkurowania z phabletami (wikipedia: smartfon z ekranem o przekątnej większej niż 5 cali; Galaxy Note, Xperia Z Ultra) konkurencji. Do informacji o pierwszym phablecie z Windows Phone dotarł serwis The Verge.

Według źródeł serwisu The Verge Nokia już od jakiegoś czasu testuje swój pierwszy phablet z systemem Windows Phone. Urządzenie o kodowej nazwie “Bandit” posiadać ma 6-calowy ekran o rozdzielczości 1080p (Full HD) oraz czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon (prawdopodobnie Snapdragon 800). Bandit ma być pierwszym z wielu urządzeń wykorzystujących rozdzielczość 1080p, która powoli staje się standardem we flagowych modelach smartfonów. Wykonana z poliwęglanu obudowa modelu “Bandit” ma być cienka i lekka. Na jej tylnym panelu znajdziemy delikatne wybrzuszenie (podobnie jak w Lumii 925) na potrzeby zmieszczenia w niej obiektywu aparatu. Jeśli już o aparacie mowa wspomniane źródło twierdzi, że model zostanie wyposażony w aparat o rozdzielczości co najmniej 20 megapikseli wspieranej technologią PureView.

Urządzenie prawdopodobnie ujrzy światło dzienne na przełomie września i października, a do sprzedaży trafi przed końcem roku.

źródło: The Verge


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.