Nagrywanie dźwięku stereo za pomocą Nokii Lumia 920

|

Lumia 920Aktualizacja Lumia Amber dla wszystkich Nokii już powoli wychodzi na światło dzienne. Większość niezaktualizowanych urządzeń to wina tylko i wyłącznie operatorów, więc do nich należy mieć żal za opóźnienia w wypuszczeniu update’u – oczywiście region również ma wielkie znaczenie. Znamy już naprawdę wiele usprawnień wprowadzonych przez tę odmianę aktualizacji Windows Phone GDR2. Do sieci jednak wyciekła kolejna. Tyczy się głównie Nokii Lumia 920.

Czym pierwszy topowy model z Windows Phone 8 wyróżnił się po wgraniu aktualizacji Lumia Amber? Otóż ten model posiada 3 mikrofony HAAC znacząco pomagające przy rozmowach telefonicznych. Jednak do momentu aktualizacji nagrywanie wideo odbywało się w trybie dźwięku “mono”. Po aktualizacji Windows Phone GDR2 Lumia 920 pozwala nagrywać już audio stereo.

Najlepszy przykład. Załóżcie słuchawki i odpalcie najpierw poniższy film:

Teraz drugi:

Oczywiście pierwszy film został nagrany w trybie dźwięku mono, a drugi stereo. Aplikacja użyta do tego celu to Nokia Pro Camera. Słyszycie różnice? Drobna zmiana aczkolwiek jak się okazuje znacząca. Jest to kolejna zaleta na tle konkurencji wpływająca na plus jeżeli mówimy o nagrywaniu filmików. Jednym z innych jest oczywiście OIS – optyczna stabilizacja obrazu. Oprócz wideo, teraz i audio jest na wyższym niż przeciętnym poziomie.

Swoją drogą zastanawiam się czy często wykorzystywany jest telefon komórkowy jako kamera? Jak to jest w Waszym przypadku?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.