Meteo – najdokładniejsza aplikacja pogodowa w Polsce

|

meteo

Proponowałem Wam już dwie aplikacje pogodowe, płatną Weather Flow oraz darmową AccuWeather. W skrócie, ta pierwsza świetnie wygląda i posiada mnóstwo opcji personalizacji, a druga jest najlepszą darmową alternatywą. Mają one jednak jedną dużą wadę – z racji ich przeznaczenia na cały świat sprawdzalność danych pogodowych pozostawia dużo do życzenia. Na ratunek przychodzi aplikacja Meteo dająca wygodny dostęp do najlepszego serwisu meteorologicznego w Polsce, jakim jest www.meteo.pl.

Zacznijmy od tego, że Meteo to pierwsza aplikacja, która nie wyświetla grafik z serwisu meteo.pl, ale samodzielnie tworzy wykresy parametrów pogody dostosowane do oglądania w telefonie, przez co jej czytelność stoi na najwyższym poziomie.

meteo-scr1

Standardowo pierwszą rzeczą wymaganą od użytkownika jest dodanie miasta (lub kilku), dla którego chcemy otrzymywać dane pogodowe. Póki co możemy wybrać z kilku sugerowanych metropolii lub wyszukać interesujące nas miasto ręcznie. Zabrakło opcji automatycznego wyszukania naszej pozycji przy pomocy naszej pozycji GPS. Po dodaniu miasta informacje pogodowe wyświetlane są na kilku kartach, zaczynając od głównej, na której otrzymujemy najważniejsze informacje (temperatura, opad, ciśnienie, wiatr, wschód i zachód słońca), a następnie kolejno karty z wykresami temperatury, opadów, ciśnienia, zachmurzenia i prędkości wiatru.

Z racji, że Meteo na Windows Phone skupia się przede wszystkim na wyświetlaniu jak największej ilości wykresów z danymi pogodowymi, nie dostajemy zbyt wielu opcji personalizacji. Jest możliwość przypięcia kafelka z danym miastem do ekranu głównego, który wyświetli nam informacje o temperaturze, prędkość wiatru oraz ciśnieniu. Niestety, póki co aplikacja nie obsługuje największego rozmiaru kafelków. Nie dostajemy również możliwości wyświetlania pogody na ekranie blokady.

Aplikacja Meteo jest dostępna za darmo, w dodatku pozbawiona jest jakichkolwiek reklam. Do korzystania z aplikacji zachęcam przede wszystkim osoby, którym zależy na dokładności danych pogodowych. Jeśli kogoś interesuje przyszły rozwój aplikacji zachęcamy do śledzenia jej profilu na facebooku, na którym autor będzie informował o planowanych aktualizacjach i nowych funkcjach.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.