Jaka ładowarka najlepiej napoi baterię w smartfonie?

|

bateria windows phone ładowarkaJednym z moich zainteresowań jest motoryzacja toteż jak już pewnie się domyśliliście często będę stosował porównania do tego hobby. Nie inaczej będzie i tym razem. Jeżeli lubimy szybką jazdę i mamy ciężką nogę, a przy okazji lubimy korzystać z wygód jakie daje nam wyposażenie dodatkowe samochodu (klimatyzacja, podgrzewane fotele itp.) to nie dziwne, że zbiornik paliwa robi się bardzo szybko pusty. Jednak może on jeszcze szybciej się opróżniać jeżeli będziemy tankować paliwo marnej jakości, czyli po prostu “chrzczone”, które jest mniej efektywne, czyli daje mniejszą moc. Teraz przenieśmy to na zagadnienia telekomunikacyjne.

W dobie smartfonów ich ogniwa są mocno wykorzystywane, co powoduje, że przetrwanie dwóch dni ciągłego użytkowania na jednym ładowaniu to cud. Jednak nawet podczas ładowania często możemy ujrzeć komunikat albo najzwyklej w świecie spostrzec to, że mimo, iż urządzenie jest podłączone do prądu to ogniwo i tak traci swoją energię zamiast ją zyskiwać. Dzieję się tak, gdyż zużywamy więcej prądu niż ładowarka jest w stanie dostarczyć do baterii. W takim razie co możemy zrobić, aby ten stan rzeczy odwrócić? Bez wydawania pieniędzy to oczywiście wyłączenie zbędnych modułów, ale jeżeli to nie wchodzi w grę to warto zająć się samym systemem ładowania.

Optymalną wyjściową wartością dla większości telefonów podczas ładowania jest 1A (1000mA). Jednak jak taką wartość uzyskać? Wystarczy zastosować dobrą ładowarkę i pamiętać, że dobrej jakości kabel łączący (z jak najniższą rezystancją) też odgrywa bardzo ważną rolę. Nie warto pakować się w podróbki i ładowarki/kable nijakiej jakości.

Muszę od razu nadmienić, że za wszelkie problemy wynikłe z zastosowań jednego z połączeń, które zaraz ujrzycie, redakcja nie odpowiada – to tak w gwoli ścisłości. Sam poradnik został napisany na podstawie badań opartych na urządzeniach z Windows Phone 8.

Zobaczmy kilka przykładów jak uzyskać konkretną wyjściową wartość natężenia prądu podczas ładowania:

bateria ładowarka

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem jednego z powyższych zestawów to większość z wymienionych propozycji znajdziecie w serwisie Amazone.com. Cena najlepszego połączenia wynosi ok. 40zł (nie liczę kosztów wysyłki).

źródło: howtowindowsphone.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.